Світ

Протести в Берліні проти експорту зброї в Україну. Хто і чому протестує?

Час від часу російські агенти в західних країнах намагаються продемонструвати, що їхні зусилля не марні. Минулого тижня в Молдові відбувалися проросійські заходи, а також напрочуд багато людей зібралися на подібних мітингах у Німеччині. Згідно з різними оцінками, у ньому взяли участь від 13 до 25 тисяч німців, які скандували антиукраїнські гасла.

Джерело: «Християни для України»

Дві жінки, депутат від Лівої партії Сара Вагенкнехт і журналістка-феміністка Аліса Шварцер, влаштували проросійську демонстрацію під назвою «Повстання заради миру». Вони обидві неодноразово відкрито підтримували політику Росії та Путіна. Хоча німецькі ліві офіційно не підтримали акцію та намагалися дистанціюватися від одного з організаторів, позиція їхньої партії щодо України збігається з цілями протесту – Берлін має уникати експорту зброї та натомість заохочувати переговори між сторонами.

Основна вимога демонстрантів – припинити постачання зброї в Україну, оскільки це, на їхню думку, продовжує війну та погіршує ситуацію. Кілька учасників прибули з російськими прапорами та плакатами про скасування санкцій. Проросійські оратори відкрито виступали, засуджуючи Німеччину як нацистську державу за постачання танків.

Уряд Німеччини та основні політичні партії різко засудили протест і супровідну проросійську заяву. Віцеканцлер Роберт Хабек назвав цю подію платформою для російської пропаганди та розкритикував проросійський мир «химерою, … введенням населення в оману».

Лідер опозиції Фрідріх Мерц з ХДС сказав, що вже був один маніфест миру, посилаючись на резолюцію ООН про припинення війни. Він засудив «Маніфест миру» Вагенкнехта і Шварцера, назвавши його підпорядкуванням військовій силі та режиму Путіна. Також Мерц охарактеризував позицію організаторів протесту «неісторичною позицією».

Небезпека проросійських активістів полягає не лише в їхній присутності, а й у їхніх зусиллях маніпулювати мирними гаслами та використовувати проросійські настрої в європейському суспільстві. Шварцер і Вагенкнехт, відомі своєю антиукраїнською позицією, ініціювали збір підписів на підтримку так званого «мирного плану». Петиція, яка закликає до компромісів з Росією, набрала понад 700 000 підписів лише за кілька днів, демонструючи значний вплив прокремлівських сил у Німеччині.

«На жаль, на Заході чимало людей, які свідомо чи несвідомо підтримують російські наративи. Вони цілком серйозно сприймають нинішню війну як конфлікт, який нібито можна завершити, якщо піти на перемовини і досягнути компромісів. Німецькі, молдовська, чеські, італійські та інші подібні акції виглядають як щось із іншого світу, де нібито не було тих численних злочинів, які вчинила росія за останні 9 років», − зазначають «Християни для України».

Читайте також:

Значна кількість антиукраїнських акцій підкреслює проблеми в інформаційному полі Європи. Російська пропаганда пустила глибше коріння, ніж вважалося раніше. Для цих осіб ані повідомлення про російські воєнні злочини, ані зображення руйнування українських міст, ані відверте вторгнення в суверенну державу не є достатніми доказами, щоб продемонструвати абсолютну неприйнятність російської політики.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button