Релігія

За пів року війни щонайменше 205 релігійних споруд зазнали руйнувань

Щонайменше 205 релігійних споруд у щонайменше 14 областях України за пів року повномасштабної війни були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеню внаслідок збройного нападу РФ: церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України. Про це повідомляє Державна служба України з етнополітики та релігії (ДЕСС).

Джерело: risu

У результаті російської атаки 5 із 205 пошкоджених споруд були мусульманськими, 5 — єврейськими, а решта 195 — християнськими.

До протестантських громад належать 29, до Православної Церкви України (ПЦУ) – 20, чотири – до Римо-Католицької Церкви (РКЦ), три – до Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ). Сім належать громадам Свідків Єгови.

68 % – 132 об’єкти, які були повністю чи частково зруйновані, належать Українській Православній Церкві (УПЦ).

Найбільше зруйнованих релігійних споруд у Луганській (56) та у Донецькій (48) областях. Після них ‒ Київська (34) та Харківська (25) області.

Ресурси для фіксування ушкоджень та воєнних злочинів

religion@dess.gov.ua – надсилати будь-яку інформацію, фотографії про пошкодження культових споруд та інші наслідки російського вторгнення в Україну для релігійних громад ДЕСС. Контактний телефон: +380 97 705 38 57.

culturecrimes.mkip.gov.ua – свідчення для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних рашистами.

Громадська організація «Кримськотатарський Ресурсний Центр» – здійснюється документування порушень прав людини та воєнних злочинів з боку Росії, зокрема тих, що є порушенням Конвенції про захист культурних цінностей під час збройних конфліктів.

Читайте також:

Росія несе відповідальність за утиски релігійної свободи в окупованому Криму і Донбасі

Усіх, хто володіє інформацією про злочини Російської Федерації в Україні, КРЦ запрошує заповнити анкету та надіслати її на електронну пошту court@ctrcenter.org.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button