Україна

Українці, чиє майно було знищено чи пошкоджено, мають право на компенсацію

Майно багатьох українців було знищено чи пошкоджене внаслідок збройної агресії Росії проти нашої держави, але вони можуть розраховувати на компенсацію.

Джерело: politeka.net

Як повідомляє Міністерство юстиції України, подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно можуть як фізичні, так і юридичні особи, об’єкти нерухомого майна яких було знищено або пошкоджено внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ, з 19 лютого 2014 року.

Сам ця дата є початком тимчасової окупації Росією окремих територій України.

Отже, з часом на компенсацію можуть розраховувати фізичні особи, які є власниками відповідного нерухомого майна або замовниками будівництва щодо об’єктів будівництва; членами житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього; особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема, прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності); спадкоємцями зазначених осіб.

Також на компенсацію можуть розраховувати юридичні особи, які є власниками (балансоутримувачами) відповідного нерухомого майна або замовниками будівництва щодо об’єктів будівництва, або за якими таке майно (об’єкти будівництва) закріплено на праві господарського відання чи праві оперативного управління; особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності); об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, управителями багатоквартирних будинків, житлово-будівельними (житловими) кооперативами, які здійснюють утримання відповідних будинків; спадкоємцями зазначених вище фізичних осіб; правонаступниками осіб, зазначених юридичних осіб.

Нагадаємо, що тим часом стало відомо, що Росія зруйнувала у місті Ізюм Харківської області всі медичні заклади. Загалом у місті знищено понад 80 % всієї інфраструктури.

Також нагадаємо, що з 26 серпня запрацював Реєстр пошкодженого та знищеного майна. Це база даних, з інформацією щодо всієї постраждалої від агресії Росії інфраструктури — житлової, транспортної та соціальної.

За попередніми підрахунками ворог завдав прямих збитків інфраструктурі України на 113,5 млрд доларів, тож на країну чекає відбудова безпрецедентного масштабу.

Раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що Уряд прийняв важливе рішення, яким визначив порядок фіксації руйнувань та пошкоджень житлових будівель та споруд.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!