Геніальне листя

З накопиченням наукових знань про всесвіт деякі вчені вважають, що зрозуміли базові математичні принципи, що лежать в основі всього. На принципі, який один вчений назвав «клітинними автоматами», то, можливо побудовано у природі все – від астрономії до зоології.
На листі рослин є пори, продихи, через які рослина поглинає вуглекислий газ. Однак якщо продихи відкриті занадто широко або залишаються відкритими занадто довго, рослина може втратити занадто багато води. Як рослині, яка не має мозку або нервової системи, вдається утримувати всі ці фактори в рівновазі?
Дослідники завжди вважали, що пори функціонують незалежно один від одного. Однак ретельні дослідження показали, що продихи відкриваються і закриваються групами. Власне, за кілька хвилин розташування ділянок з відкритими та закритими продихами на листі змінюється, і не хаотично, а за певною схемою.
Вчені вивчили ці схеми, і зрозуміли, що грати-сітка, на яку вони дивляться, це «розподілені непередбачувані обчислення» або «клітинні автомати» − так вони назвали це явище. Окремі клітини листа діють разом із іншими, створюючи складні, широкомасштабні обчислення. Одним словом, клітини листя рослини працюють разом, як комп’ютер, причому центрального процесора в них немає.
І поки еволюціоністи намагаються пояснити, як випадково з’явився цей вбудований розум, ми можемо відзначити те, що розум вбудований у Творіння. А джерелом розуму може бути лише розумний автор – наш Творець.
Читайте також:
«От, Бог могутній і не зневажає сильного міцністю серця». Книга Йова 36:5
Джерело: День з Творцем