Україна

Накопичувальна пенсійна система може бути запущена з 2024 року

Накопичувальна пенсійна система може бути запущена з 2024 року за умови, що війна закінчиться у 2023 році. Про це повідомила міністерка соцполітики Оксана Жолнович в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Джерело: epravda

За словами чиновниці, подати до Ради законопроєкт із відсотком нарахування – це найпростіше, що можна зробити. А вже зареєстрований проєкт закону про зниження податку на доходи фізичних осіб, каже Жолнович, є «грамотним стартовим варіантом».

«Друге дуже важливе завдання – це зберегти гроші, щоб вони мали можливість бути виплаченими, коли людина досягне пенсійного віку, примножити їх, принаймні на рівень інфляції», – додала вона

Жолнович називає запуск накопичувальної системи складним завданням, яке залежить від економіки, розвитку фондових ринків і наявності достатньої кількості фінансових інструментів, щоб оператори могли примножувати ці кошти.

Але точних термінів запуску реформи Мінсоцполітики не називають.

«Якщо дасть Бог і наступного року її закінчимо, то ми уже з 2024 року можемо розпочинати запускати накопичувальну систему. Оскільки наразі ця система прописана, вона не створює для людини великого накопичення, але дає змогу потрохи запускати всі процеси заробляння коштів», – розповіла Жолнович.

Вона також сказала, що це буде як пілотний проєкт, який не є дуже ризикованим і не призведе до того, що людина втратить більше коштів. Першим оператором буде Державний накопичувальний банк, збереження коштів буде гарантовано.

Скільки часу знадобиться для цього так званого пілотного проєкту, щоб потім повністю запустити систему зберігання, залежить від результатів його роботи.

Читайте також:

Фінансовий моніторинг в Україні. При поповненні картки на суму понад 5000 гривень треба доводити законність цих коштів

«Але я давала б на це два роки. Рік на пробу, аналіз, а далі додавала б інший функціонал», – зазначила очільниця Мінсоцполітики.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!