Світ

Церква в біблійній Антіохії, де вперше було вжито термін «християнин», готується до відбудови після землетрусу

Антіохія, де віруючі вперше назвали себе християнами, є одним з міст, що постраждали від землетрусів у Туреччині та Сирії. Серед сотень будівель, які зазнали значних пошкоджень, є церква, яка була зруйнована дощенту.

Джерело: christianpost.com

«Нічого не залишилося, − розповів CBN News пастор церкви Antakya Mesihçiler Kilisesi в Антак’ї, сучасній формі Антіохії й столиці провінції Хатай на півдні Туреччини, Ельмас Акін. − Це наша церква вже 23 роки. Всі ці роки любові й турботи про всіх. Все зникло повністю».

6 лютого землетрус магнітудою 7,8 бала забрав життя понад 47 000 людей і пошкодив тисячі будинків у Туреччині та Сирії.

Попри руйнування, пастор Ельмас каже, що є надія.

Вона розповіла, що будівля церкви була орендована, і громада молилася, щоб Бог дав їм власну будівлю, і рік тому вони знайшли земельну ділянку і почали будувати нову церкву.

Зараз церква збирається в новому приміщенні, хоча воно ще перебуває на стадії будівництва.

«Антіохії більше немає, але буде нова Антіохія, − сказала Ельмас. − Бог вже дав нам будівлю для цього, і цій церкві не завдано жодної шкоди».

Вона додала: «Будь ласка, моліться, щоб Бог допоміг нам завершити будівництво нової церкви, потреба в якій є набагато більш очевидною».

У Біблії згадуються два міста, на ім’я Антіохія: Антіохія Пісідійська та Антіохія Сирійська.

Сирійська Антіохія, яка знаходиться в сучасній Антак’ї, Туреччина, була важливим містом Римської імперії й жвавим морським торговим центром, де жили люди різних культур і віросповідань.

Багато євреїв та язичників прийняли християнство в Антіохії, і саме там віруючих вперше почали називати християнами.

Сирійська Антіохія також стала місцем початку роботи організованих християнських закордонних місій, звідси були відправлені Варнава і Павло. Пісідійська Антіохія була римською колонією і стала ключовим пунктом першої місіонерської подорожі Павла з Варнавою.

Базована в США євангельська благодійна організація Samaritan’s Purse розгорнула поблизу Антак’ї польовий госпіталь на 52 ліжка, щоб допомогти заповнити порожнечу після того, як головна лікарня в цьому регіоні була пошкоджена.

«Наш польовий госпіталь вже відкрито, і наші медики вже надають допомогу постраждалим від землетрусу, таким як переломи кісток, рани та інфекції, − сказав президент Samaritan’s Purse Франклін Грем, син покійного легендарного євангеліста Біллі Грема. − Люди страждають, і ми тут, щоб задовольнити їхні фізичні потреби в ім’я Ісуса. Будь ласка, моліться за всіх постраждалих і за нашу Команду реагування на катастрофи, яка задовольняє ці надзвичайні потреби».

Чарльз Франзен, директор з гуманітарних питань та реагування на стихійні лиха євангельської гуманітарної організації World Relief, сказав, що його організація надає допомогу в регіоні завдяки довготривалому партнерству з місцевими церквами та організаціями. World Relief є гуманітарним відділом Національної Асоціації Євангелістів.

Читайте також:

За словами Франзена, хоча World Relief не присутня на місцях в Туреччині або Сирії, організація мобілізувала зусилля з надання допомоги завдяки тісному партнерству з іншими організаціями. З деякими з цих місцевих організацій World Relief співпрацює вже понад десять років.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button