Протестанти

Будівлі церков конфісковані в Мелітополі та Маріуполі, але церковна громада живе

Російська окупаційна влада закрила баптистську церкву «Благодать» у Мелітополі в неділю, 11 вересня, під час богослужіння. За повідомленням «Голосу мучеників − Корея», за останні два місяці було закрито три найбільші євангельські протестантські церкви міста.

Джерело: vomkorea

Тим часом «Голосу мучеників − Корея» стало відомо, що у прилеглому селі Чкалове Мелітопольського району військовослужбовці окупаційних сил прийшли на вечірнє богослужіння у середу, 21 вересня, і заборонили християнам збиратися, сказавши: «Ноги вашої тут не буде після референдуму. Віра у нас лише одна − православна». З початку війни у церкві щодня проводились богослужіння.

«Голос мучеників – Корея» також підтвердив, що в Маріуполі окупаційна влада цього місяця закрила церкву в мікрорайоні Курчатове і нині утримує пресвітера церкви та його дружину в невідомому місці. Раніше пресвітер вже був заарештований і потім звільнений, тоді ж і церква була опечатана, але потім все ж таки віруючі змогли проводити служіння.

«У неділю, 11 вересня, у церкві “Благодать” у Мелітополі озброєні люди увійшли до будівлі церкви, коли парафіяни прославляли Бога, — каже представник «Голосу мучеників – Корея» Хен Сук Фолі. − Влада зупинила богослужіння, зареєструвала імена всіх присутніх і затримала кількох служителів». Представник Фолі каже, що пастору церкви Михайлу Бріцину було наказано залишити місто протягом 48 годин.

За словами представника Фолі, богослужіння транслювалося у прямому ефірі, тому ті, хто дивився трансляцію онлайн, стали очевидцями подій. Відео богослужіння було видалено, хоча «Голос мучеників-Корея» отримав кілька знімків.

Організація має сторінку в Facebook «Голос Мучеників — Корея», яка присвячена переслідуванням християн. Представник Фолі каже, що організація підтримує контакти з християнами та церквами, які нині перебувають у тих частинах України, які перебувають під контролем проросійських сил, включаючи Мелітопольський район та Маріуполь.

За словами представника Фолі, церква «Благодать», церква «Слово життя» та Мелітопольська Християнська церква є трьома найбільшими протестантськими громадами у Мелітополі.

Вона каже, що «Голос мучеників − Корея» підтвердив повідомлення про те, що будівля церкви «Слово життя» була захоплена окупаційною владою у серпні. Пастор церкви Дмитро Бодю був заарештований та на кілька днів у березні, перш ніж його відпустили, а потім він залишив місто. Представник Фолі каже, що служіння в церкві тривали до серпня, доки не були офіційно припинені.

Представник Фолі каже, що «Голос мучеників – Корея» також підтвердив повідомлення про те, що будівля Мелітопольської християнської церкви була захоплена окупаційною владою у серпні, після того, як у березні почалися утиски церкви та її пастора Віктора Сергєєва.

«MХC була найбільшою церквою у місті, − каже представник Фолі. − Це була харизматична церква, відома своїм великим кампусом з аудиторією на тисячу місць, фонтаном, пальмами та тренажерним залом».

Вона додала, що очевидці підтвердили, що хрест із церкви було знято, а церква перетворилася на «культурно-спортивно-розважальний комплекс».

Конфіскація церковних будівель та затримання пасторів також відбуваються в інших окупованих окупаційними військами містах, таких як Маріуполь, каже представник Фолі.

«У Маріуполі цього місяця військові попросили надати молитовний будинок для організації референдуму, але члени церкви відмовилися», − каже представник Фолі. Вона каже, що влада прийшла протягом тижня та опечатала молитовний будинок. Але члени церкви знову відкрили молитовну будівлю церкви, щоб провести недільне богослужіння.

«Під час богослужіння до церкви прийшли військові та забрали пресвітера церкви Леоніда Пономарьова, − каже представник Фолі. − Після закінчення богослужіння брати вирушили у військкомат із документами, які підтверджують, що будинок є приватною власністю. Навіть за регламентом влади референдум має відбуватися в адміністративній будівлі, а не у приватному будинку».

За словами представника Фолі, після цього ставлення влади змінилося. Вони переглянули документи та відпустили пресвітера.

Але потім представники влади знову змінили курс дій.

«Наразі будівля знову опечатана і в ній мають намір проводити референдум, а Леоніда Пономарьова та його дружину Тетяну Миколаївну тримають у невідомому місці, — каже представник Фолі. — Ми уважно стежимо за повідомленнями про те, що пресвітеру інкримінують участь в екстремістській діяльності, виходячи з чого видано ордер на обшук будинку молитви на вулиці Курчатова на наявність екстремістської літератури».

Представник Фолі каже, що хоча в Мелітопольському районі та Маріуполі будівлі церков конфісковано, лідерів заарештовано, громади продовжують діяти.

«В Україні існує традиція підпільної церкви, яка сягає радянських часів, — каже представник Фолі. − Нинішня ситуація не може зупинити справу Христа. Помісні церкви продовжують правильно свідчити про Христа. Вони покладаються не на пасторів чи наявність будівлі, а лише на Господа Ісуса».

Читайте також:

В’єтнам: християнам відмовлено у наданні держпослуг

Представник Фолі каже, що «Голос мучеників − Корея» надає екстрену допомогу місцевим церковним громадам та окремим християнам, які продовжують свідчити під час нинішнього російсько-українського конфлікту.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!