СвітХристиянські новини

В’єтнам: християнам відмовлено у наданні держпослуг

Влада Вєтнаму переслідує християн та не надає їм держпослуг. За словами деяких християн, оскільки їм відмовляють в послугах, то чиновники й сільські жителі сміються над ними, кажучи: «Нехай ваш бог врятує вас!» або «Попросіть допомоги у вашого пастора».

Джерело: www.slovoproslovo.info

81-річна сестра Д (ім’я приховано в цілях безпеки) живе одна в крихітній хатинці у віддаленому гірському районі в провінції Туен-Куанг на півночі В’єтнаму. Раніше вона жила з родиною в сусідньому селі. Але минулого літа, коли вона стала християнкою, сім’я відвернулася від неї, змусивши піти з дому, а також з села. Тепер вона повинна покладатися на братів і сестер з родини у Христі. Деякі з них відвідують її, забезпечуючи її рисом, овочами й дровами. Вона використовує привезені ними продукти, щоб приготувати рисову юшку.

За словами представника організації «Голос мучеників-Корея» д-ра Хен Сук Фолі, сестра Д – одна з 45 християн і християнських сімей, які проживають в чотирьох різних районах В’єтнаму, яким «Голос мучеників» зобов’язався надати підтримку у зв’язку з триваючими гоніннями за віру.

«Коли люди в нашій країні чують слово “переслідування”, вони думають про християн, яких катують або відправляють у в’язниці. Але одна з найсуворіших і найбільш поширених форм переслідування, з якими стикаються християни – це відмова в наданні основних послуг з боку уряду, сусідів і навіть сімей, – говорить представник Фолі. – У такій комуністичній країні, як В’єтнам певні товари та послуги можна отримати тільки від уряду. Деякі християни повідомляють, що, оскільки їм відмовляють в цьому, чиновники й сільські жителі сміються над ними, кажучи: “Нехай ваш бог врятує вас!” або “Попросіть допомоги у вашого пастора”».

Представник Фолі звернула увагу на випадок брата С, який став християнином у 2019 році. В цей час він служить євангелістом в громаді етнічних меншин в гірському районі країни.

«У лютому він вів зібрання, на якому були присутні три новонавернені християнські родини. Офіцери місцевої поліції та громадські лідери намагалися змусити ці сім’ї відмовитися від віри, – говорить представник Фолі. – Брат С і дві сестри з церкви встали на їх захист і за це вони зазнали побиття. Зрештою, лідери громади заявили, що християни тепер будуть відповідальні за будь-яку смерть або втрату в селі, стверджуючи, що нова віра негативно позначиться на житті всієї громади».

В'єтнам: християнам відмовлено у наданні держпослуг
Брат С., євангеліст, службовець етнічних меншин в гірському районі В’єтнаму, отримав від влади відповідь, що він і члени його церкви повинні взяти на себе відповідальність за будь-яку смерть або труднощі, з якими зіткнеться його село.

Представник Фолі говорить, що брат З був змушений покинути свій будинок і переїхати в будинок пастора, поки ситуація не покращиться. В цей час церква брата С не може проводити спільні служіння.

Представник Фолі говорить, що навіть коли християни намагаються забезпечити себе без допомоги комуністичного уряду, вони стикаються з перешкодами.

«У недавньому випадку брат Д багато працював, вирощуючи зернову культуру – маніока. Нарешті він зібрав урожай і вирушив до місцевого ринку, щоб продати її. По дорозі його вантажівка була зупинена владою, яка сказала, що йому дозволять продовжити рух тільки в тому випадку, якщо він підпише письмовий документ про відмовлення від віри. Він відмовився. В результаті його вантажівка була конфіскована, а коли йому нарешті його повернули, зерно зіпсувалося. Його вже не можна було врятувати», – сказав представник Фолі.

В іншому випадку влада конфіскувала мотоцикл, що належить братові Х. Вони забрали у нього водійські права, страховку і документи на право власності та попередили його і його дружину, що їх речі не повернуть їм, якщо вони не відмовляться від своєї віри. Брат Х і його дружина не погодилися виконати вимоги, тому влада змусила мати його дружини, яка не є християнкою, вигнати їх зі свого дому.

В'єтнам: християнам відмовлено у наданні держпослуг
Мотоцикл брата Х конфіскувала місцева влада В’єтнаму, тому що він не відмовився від своєї віри. «Голос мучеників» пообіцяв надати термінову допомогу 45 християнам або християнським сім’ям з 4 районів В’єтнаму, які недавно зазнали переслідувань.

Представник Фолі говорить, що в’єтнамські християни зазвичай стають сім’єю один для одного, коли їх не пускають в рідні сім’ї, села та позбавляють можливості користуватися державними послугами, доступними всім громадянам країни.

«У випадку з братом Х і його дружиною, їм та їхнім двом дітям довелося покинути будинок з порожніми руками. Але їх брат у Христі, брат Д, дозволив їм зупинитися у нього», – зазначив представник Фолі.

Брату Д не звикати до переслідувань. Сам він нещодавно був виписаний з лікарні після того, як був побитий владою.

«У брата Д є невелика ділянка землі поряд з його будинком», – говорить представник Фолі.  – Він надав його брату Х, щоб той побудував там будинок для своєї родини. “Голос мучеників” планує виділити кошти на будівельні матеріали, якщо дозволить Господь».

Метою «Голосу мучеників» є надання допомоги всім 45 християнам, які, за перевіреними даними організації, недавно піддалися гонінням.

«В’єтнамська влада сміється над християнами: “Нехай ваш бог врятує вас”. Ми віримо, що Бог дійсно рятує цих братів і сестер з В’єтнаму, які відмовляються відректися від Його імені. – зазначає представник Фолі. – Бог спонукає серця в’єтнамських християн, і вони піклуються про постраждалих від гонінь. І як члени одного тіла в Христі, християни з усього світу повинні приєднатися до цієї турботи, надавши їм екстрену допомогу в цей важкий час».

В'єтнам: християнам відмовлено у наданні держпослуг
Переслідування в’єтнамських християн тепер приймають форму вигнання з дому, з сім’ї, з села і позбавлення можливості користуватися товарами й послугами, що надаються державою. Їм кажуть: «Нехай ваш бог врятує вас!»

Представник Фолі говорить, що пожертвування, відправлені до фонду «Голоси мучеників-Корея» «Комунізм не мертвий» (CIND), будуть спрямовані на надання екстреної допомоги жертвам переслідувань у В’єтнамі. Ті, хто перебуває за межами Кореї та хотів би пожертвувати кошти, можуть зробити це згідно з методом, описаним на офіційному сайті: www.vomkorea.com/ru/donation.

Читайте також:

Ті, хто знаходиться в Кореї, можуть зробити пожертвування за допомогою електронного переказу на наступний банківський рахунок:

국민 은행 (KB Bank) 463501-01-243303

예금주 (Власник рахунку): (사) 순교자 의 소리

Будь ласка, в описі перекладу вкажіть «CIND».

«Голос мучеників Корея» відносить В’єтнам до однієї з п’яти останніх комуністичних країн світу, включаючи Китай, Північну Корею, Лаос і Кубу.

«Кожна з цих країн, включаючи В’єтнам, дотримується суворого антирелігійного законодавства», – говорить представник Фолі. – Для християн з комуністичних країн переслідування не залишилися в минулому».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button