Україна

В ніч на 30 жовтня Україна переходить на зимовий час

У 2022 перехід на зимовий час відбудеться уночі 30 жовтня, о 4 годині ранку. Стрілки годинника переводять на 1 (одну) годину назад.

Джерело: ukrinform.ua

В Україні годинник з літнього на зимовий час переводять вже майже 40 років. За традицією, це робиться восени, і відповідно, навесні переводять на літній час. Переведення роблять в останню неділю жовтня і в останню неділю березня.

Загалом, таке переведення регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».

До речі, такий порядок обчислення часу, як «літній» і «зимовий» вперше запровадила Велика Британія. Це відбулося в 1908 році з метою економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби.
В Радянському Союзі такий перехід ввели у 1981 році.

Читайте також:

Також нагадаємо, що Верховна Рада у березні 2021 року відправила на доопрацювання в комітет законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні», в якому пропонують скасувати сезонні переведення годинників і, таким чином, зробити «зимовий» час постійним, без подальшого переведення годинників.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!