Новини археологіїХристиянські новини

Розкопки в Англії: знайдені залишки ранньохристиянського храму

На північному сході Англії британські археологи виявили найдавніші християнські артефакти. Про це повідомляє Союз Православних Журналістів.
Під час розкопок археологи знайшли фундамент великого стародавнього храму і унікальну чашу з християнськими символами, що датуються V-VI століттям. Це відбувалось на території графства Нортамберленд поблизу музейного комплексу «римський форт Віндоланда».
На свинцевій чаші розміром з сучасну миску, що складається з 14 фрагментів, витравлені хрести, ангели, кити, риби, кораблі, колосся пшениці та інші символи і письмена, зміст яких ще належить розшифрувати. Також залишається ще з’ясувати ритуальне призначення предмета.

Як повідомляє газета The Guardian, доктор Ендрю Берлі, директор розкопок, розповів, що церковний фундамент і посудину з ранньохристиянською іконографією є «абсолютно неймовірною знахідкою». Він впевнений, що об’єктів більш раннього датування не було виявлено у всій Північно-Західній Європі.
Зараз дослідженням чаші займається фахівець Даремського університету по пострімскому періоду і ранньому християнству доктор Девід Петс.
[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!