Баптисти

Баптисти провели конференцію для пасторів: «Зламане серце – сильне служіння»

Комітет з розвитку пасторів ЄХБ провів конференцію на тему «Зламане серце – сильне служіння» з 19-20 листопада. Увага пасторів була зосереджена на вивченні Книги Суддів.

Джерело: baptyst

Говорилося про лідерство серед Божого народу у часи викликів, потрясінь і змін. Тема відкриває низку цінних уроків і принципів для мудрого пастирського керівництва у мирний час і в часи напружень. Пастори навчалися на помилках суддів, щоб не повторювати їх у своєму служінні. Проповіді конференції спонукали випробувати себе та своє служіння, аби самим залишатися вірними.

Упродовж всієї конференції наголошувалось: «Божої благодаті достатньо, щоб навіть у найбільш несприятливих умовах у наших церквах з’являлися служителі, які будуть благочестиво, вірно і посвячено служити Йому».

Цьогорічна конференція відбулася за прокладеним минулого року шляхом: проповіді пасторів та викладачів семінарії зі студії офісу братства ЄХБ (м. Ірпінь) транслювали через YouTube-канал Baptistua. А пастори по всій Україні збиралися невеликими групами для перегляду та обговорення. Програма була розроблена таким чином, щоб кожна проповідь завершувалася питаннями, які вивчалися у колі пасторів і служителів, які збиралися на локаціях. Цей формат допоміг досягнути й служителів за кордоном: у Європі, США та Росії.

День 1

Відкриваючи конференцію, Микола Романюк, керівник комітету розвитку пасторів, зазначив, що поняття «зламаного серця» (рос. сокрушонного) дослівно передано у перекладі І. Огієнка з мови оригіналу у Псалмі 50:19 (51:19) – «Жертва Богові зламаний дух; серцем зламаним та упокореним Ти не погордуєш, Боже!»

Пастор нагадав:

«Зламане серце – це серце упокорене, відкрите до покаяння, іноді може означати «розбите вщент». Це стан серця, що не просто хоче плакати від того, що його гріх став відомим – це усвідомлення власної неспроможності та цілковитої залежності від Бога. Зламане серце є відкритим до Божої волі».

Доктор богослов’я, пастор Першої Одеської церкви Сергій Санніков запропонував роздуми з другого розділу книги Суддів про боротьбу та витривалість кожного покоління.

В’ячеслав Герасимчук, викладач Старого Завіту Одеської богословської семінарії, переглянув книгу Суддів та ознайомив присутніх з ключовими ідеями та питаннями

На прикладі життя Єгуди заступник голови ВСЦ ЄХБ Василь Фурта розповів про роль лідера у розвитку громади.

У другій половині дня Валерій Антонюк розповів про Дебору та Барака: роль жінки в служінні.

«У часи відступництва відчувається брак посвячених чоловіків. Чоловіки втрачають духовне лідерство і не беруть на себе відповідальність у служінні, і це виклик нашого часу».

На прикладі життя та служіння Гедеона разом із головою Рівненського ООК Андрієм Корнійчуком досліджували тему «Чому лідери, хороші на початку, з часом псуються?».

День 2

Другий день конференції, пастор київської церкви «Алмаз» Микола Скопич розпочав з роздумів на тему «Зламане серце – погляд на Ісуса».

Як служити в команді з неідеальним лідером – про це йшлося у доповіді Олександра Савича, керівника пасторського факультету УБТС. Пастор наголосив:

Про те, як служити в колективі з недосконалим лідером, йшлося у доповіді керівника пасторського факультету УБТС Олександра Савича.

Про Самсона, його покликання та сексуальні спокуси розповів старший пастор церкви «Голгофа» у Луцьку Андрій Савич. Служитель детально розповів, про те як не потрапити «у пастку Деліли».

«Ворог хоче зруйнувати твоє служіння, зганьбити тебе та перетворити у посміховисько. Бог же покликав тебе до служіння не для того, щоб ти розважав ворога, а для того, щоб воював з ним, перемагав і увійшов в зал слави героїв віри».

«Кожен робив те, що було правильним в його очах» – у цьому основна причина кризи лідерства. Досліджував цю тему викладач Старого Завіту Київської богословської семінарії Володимир Яким.

Про відданість та виклики покликання на прикладі життя та служіння Самуїла розповів заступник голови ВСЦ ЄХБ Ігор Бандура.

«Бог знову і знову кличе людей, як і Самуїла, у найбільш ранньому віці. Нам потрібно більше часу приділяти підліткам і молоді та серед них зауважувати тих, кого обирає і буде формувати Бог для завтрашнього служіння».

Упродовж двох днів за круглими столами обговорювали теми: «Як зберегти й примножити наступне покоління лідерів», «Роль пастора у розвитку і занепаді громади», «Добробут як причина духовного занепаду віруючих людей», «Виклики пасторського лідерства у 2021 році».

Конференція пройшла, але потреби в пасторах лишилися, готових служити у зламаності серця, покладаючись на божественну силу. Бо тільки зламаний і упокорений дух змітає наші знання, які ведуть до гордості, різноманітних звань та високої думки про нас самих.

Читайте також: 

Служителі зі зламаним, упокореним серцем, свідомі того, що нічого не значать і без Бога не мають цінності спроможні до більшого: «Коли я слабий, тоді я сильний» (2 Кор. 12:10). Лише упокорений служитель, лідер, чиє серце зламане перед Богом, може бути сильним і служіння його буде ефективним. Учасники конференції свідчать, що конференція спонукала їх думати, як оцю зламаність серця плекати й розвивати, щоби бути упокореним перед Богом.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button