Релігія

Відбулася конференція Федерації українських католицьких академічних і студентських товариств

З 29 по 30 жовтня в онлайн режимі відбувся з’їзд і конференція Федерації українських католицьких академічних і студентських товариств (ФУКАСТ) «Обнова» з нагоди 20-річчя її діяльності. Участь взяли представники від 6 активних осередків товариства, близько 40 учасників зі Львова, Тернополя, Києва, Чернівців, Івано-Франківська та Любліна (Польща).

Джерело: risu

Студенти-католики разом молилися біля своїх екранів та співали Обновлянський гімн, який починається з таких слів: «Серця наші не горді та кров молода…», – розповіла РІСУ Надія Щурко, спеціаліст із зовнішніх зв’язків ФУКАСТ «Обнова». Після звіту про діяльність секретаріату, комісій Федерації, голів студентських товариств було обрано новий склад Всеукраїнського керівництва.

Своє вітальне слово до студентів-католиків промовив єпископ Теодор: «Вірність Христові, яку Ви, оновлені, маєте в собі, нехай вона буде для вас непохитною основою, тому вивчайте її, аналізуйте, бо це необхідно для покращення вашого служіння». Та закликав студентів-католиків: «Прошу вас поділитися своєю вірою з товаришами, які загубилися, допоможіть їм засвоїти вчення Христа, і зрештою вони зроблять свій остаточний вибір».

Після привітання єпископа, до учасників конференції промовив о. Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, який запевнив: «Зараз нам необхідно говорити про єдність Церкви та молоді, у чому Патріарша молодіжна комісія, яка є безпосереднім інструментом Глави УГКЦ, Синоду єпископів, щоб допомагати та продовжувати співпрацювати з Вами». Духівник Федерації о. Юрій Блажиєвський, також звернувся до молоді з вітальним словом, молитвою та благословенням.

Читайте також:

58 з’їзд Євро-Азіатської Федерації ЄХБ відбудеться онлайн

На конференцію також були запрошені спікери. Серед них – Юрій Підлісний – президент Федерації «Обнова» 2003-2007 рр., Голова Комісії у справах сім’ї та мирян УГКЦ. Одним із ключових моментів зустрічі стало оголошення покликання (місії), яке було сформульовано з урахуванням викликів сьогодення. А покликання звучить так: «Спільно свідчити про Христа і формувати християнську інтелігенцію для постійного оновлення українського народу».

Новообраний президент Федерації Марія Коханська побажала новому правлінню FUKAST «Обнова» успіхів та натхнення, «продовжувати оновлюватись у Христі».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button