Баптисти

Баптисти пропонують провести соціологічне дослідження протестантських церков

В рамках Круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин», який відбувся 1 лютого в онлайн-режимі, заступник голови Всеукраїнського союзу церков ЄХБ Ігор Бандура висловив пропозицію провести окреме соціологічне дослідження євангельських церков України.

Джерело: baptyst.com

Організатором зустрічі виступав Центр Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні, за підтримки Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

На заході говорили про церковно-релігійну ситуацію в Україні − стан, тенденції, проблеми. А також про перспективи розвитку церковно-релігійної ситуації в Україні в сучасних зовнішніх та внутрішніх викликах. Перед засіданням Центр Разумкова підготував інформаційні матеріали «Особливості релігійного та церковно-релігійного самовизначення громадян України: тенденції 2000-2021 років». Дослідницька робота складається зі 172 сторінок, повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на сайт баптистів України.

У круглому столі взяв участь Ігор Бандура, заступник Голови Всеукраїнського союзу церков ЄХБ. Він подякував за гарне дослідження, за матеріал, який дає можливість поглянути на взаємозв’язок фактору церковної присутності в Україні та суспільного життя. Проте він зазначив недостатньо репрезентативне місце менших конфесій у цьому дослідженні, зокрема євангельських християн-баптистів.

«Ми вважаємо, що показники недостатньо відображають кількісний та якісний характер протестантів у цьому дослідженні. Адже репрезентативна вибірка була розрахована на 2 тис. респондентів, а потрібно було б не менше 10 тис.», – зазначив Бандура.

Також служитель запропонував зустрітися та обговорити можливість окремого дослідження євангельських церков України.

«Ми відкриті до діалогу та пошуку формату, який би дав нам краще зрозуміти місця протестантської громади в суспільстві та в Україні», – додав він.

Читайте також: 

Довіра до Церкви, як морального авторитету, зменшується, — дослідження Центру Разумкова

Крім того, Глава УГКЦ подякував Центру Разумкова за проведені соціологічні дослідження та Фонду Конрада Аденаура за допомогу в цьому процесі. Запевнивши учасників круглого столу в тому, що приймає результати дослідження УГКЦ для поглибленого та всебічного вивчення, попросив хоча б частину публікації результатів перекласти англійською мовою. Тому що, на його думку, важливо донести правду про релігійну ситуацію в Україні до світової спільноти, інформує сайт УГКЦ.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button