Home»Новини»Професор зі США прочитав у Києві лекції «Що теологія каже про суспільні кризи?»

Професор зі США прочитав у Києві лекції «Що теологія каже про суспільні кризи?»

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Три дні — 17, 18 та 19 січня — в Києві давав лекції професор зі США Брайян Відбін на тему «Що теологія каже про суспільні кризи?»

Співорганізаторами заходу є Християнський центр “Реаліс” (Realis Christian Center) та Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості (Київ). Лекції професора Б. Відбіна відбувалися у рамках курсу «Богослов’я та діджитальна культура».

Брайян Відбін — Ph.D. зі спеціалізацією у Старому Заповіті. Є почесним професором Старого Заповіту та семітських мов у Богословській семінарії Альянсу (Найяк, Нью-Йорк), де з 1995 по 2003 роки він працював віце-президентом та академічним деканом. Викладав Біблію та профільні дисципліни у King College (Бристоль, шт. Теннессі), служив пастором у шт. Арканзас й професором у семінарії та працівником на Філіппінах. З 1998 року співпрацює з Християнським центром «Реаліс» у якості гостьового професора.

Перша лекція відбулася на Подолі, в «Домі Євангелія». Решта проходять на базі НЗ «Софія Київська» у Відкритому православному університеті.

Міні-курс трьох днів є важливою складовою першого блоку всієї програми, який присвячено «Вступу до богослов’я». Це спроба охопити частину Святого Письма, а саме — книги Старого Заповіту так, щоби побачити між ними зв’язок, який можна буде застосувати до практичного боку сьогодення загалом і діджитальної культури зокрема.

За підсумками прослуханого міні-курсу студенти мають виконати есе. Загалом же інформація курсу є цікавою для всіх, адже професор Б. Відбін має великий науковий досвід і викладацький талант передати новітні знання доступно. Він готовий і надалі залишатися на контакті з усіма зацікавленими в тематиці слухачами.

Центром своєї розмови про теологію та суспільні кризи д-р Відбін обрав Старий Заповіт та історію ізраїльського народу, чий досвід подолання суспільних криз відкритий кожному для засвоєння. Свою задачу лектор окреслив як таку, що має поєднати різноманітні виміри. Слухачам розповіли, як займатися богослов’ям серед суспільних змін і як ці знання потім можна переконливо спрямувати до суспільства.

Дослідження теології та суспільних криз має історичну ретроспективу та кроскультурний напрямок. Тому в перший день лекторію професор Б. Відбін говорив, що для того, аби зрозуміти, що Писання значить для християн сьогодні, їм спершу треба розуміти, що воно значило для людей стародавнього часу.

«Ми думаємо, що все Писання в його єдності має призначення для всіх людей, в усі часи. Сьогодні ми спробуємо надіти нові окуляри, які дадуть нам змогу побачити комунікацію через призму бачення людей стародавнього світу. Їхнє життя постійно змінювалося. І вони отримували документи Святого Письма, коли в їхньому суспільстві відбувалися значні зміни», — зазначив професор Відбін.

Завдання другого лекційного дня — розглянути два суттєвих моменти значних змін в Ізраїлі. Коли змінюється час і суспільство, богослов’я змінюється теж. А також мають також змінитися і форми донесення Писання.

Тільки оцінивши з історичної перспективи зміни у богослов’ї, суспільні зрушення та трансформацію комунікації, можна оцінити різні можливості, які дає цифровий вік, вважає професор Відбін. Бо цифрова епоха також спрямована на комунікацію, але на інший її вид. Комунікація ніколи не змінюється, якщо нема змін у суспільстві.

Завданням останнього лекційного дня було поглянути, що Біблія говорить для людей у час змін. Це значить, що сучасне богослов’я повинно прислухатися до тих змін, які відбуваються у суспільстві і в комунікації.

Джерело: religion.in.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

{:uk}В Уганді сім'я вигнала християнина з дому за те, що він залишив іслам{:}{:ru}В Уганде семья выгнала христианина из дома за то, что он оставил ислам{:}

Наступна Стаття

Коронавірус в Китаї: закриті міста, християни закликають молитися

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *