Багатодітна сім’я: які існують пільги та хто належить до цієї категорії?

З нагоди Міжнародного дня сім’ї, яке відзначається 15 травня, хочемо нагадати, які права мають багатодітні родини: які пільги вони мають і які сім’ї належать до багатодітних.
Джерело: ukrinform.ua
Нагадаємо, що Міжнародний день сімей, який почали відзначати у 1993 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН, покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем сім’ї, підвищити рівень поінформованості у питаннях стосовно сімей і поглибити знання соціально-економічних і демографічних процесів.
Інформаційне агентство Укрінформ нагадує, які пільги мають багатодітні родини в Україні і які сім’ї належать до багатодітних.
Що таке багатодітна сім’я?
Багатодітна сім’я – це сім’я, в якій подружжя (чоловік і жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі разом, разом проживає та виховує трьох і більше дітей. А також коли один батько (одна мати) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
До багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання, до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Які пільги мають багатодітні сім’ї?
- Знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.
- Знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством;
- Знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення.
- Також у 2021 році існує «пільга» щодо позачергового встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Пільги щодо квартирної плати, комунальних послуг та вартості палива надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.
Пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особe за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2021 році – 3180 гривень).
На які пільги мають право діти з багатодітних сімей?
- Безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів.
- Щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах хорони здоров’я, а також компенсація витрат на зубопротезування.
- Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.
- Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення.
- Безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
Документи, які необхідно подати:
- Заяви батька або матері про видачу посвідчень.
- Копії свідоцтв про народження дітей.
- Копії свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно).
- Копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі й місце реєстрації.
- Довідки про склад сім’ї (форма №3).
- Фотокартки (батьків та дітей) розміром 30×40 міліметрів.
- Довідки із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання).
- Довідки, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися (у разі реєстрації батьків за різними адресами).
Видачу посвідчень забезпечує структурні підрозділи місцевих органів виконавчої влади.
Нагадаємо, що 15 травня відзначають Міжнародний день сімей. Відзначати почали цей день у 1993 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні є окреме державне свято – День сім’ї України, яке відзначається 8 липня.
А якою статтею Закону передбачено виключно за денною формою навчання для дітей до 23р.?