Україна

Українська служба усиновлення перед обличчям викликів: розширення можливостей потенційних усиновлювачів в умовах конфлікту та економічних труднощів

Україна повстає перед складними викликами внаслідок воєнного конфлікту та економічних труднощів. Однак, попри ці негативні обставини, серед українських громадян шириться сильне бажання допомогти дітям без опікунів і надати їм любов, турботу та нову родину. Для цього в країні діє онлайн-сервіс усиновлення, який можна використовувати через портал «Дія». Ця послуга надає можливість подати онлайн заявку та завантажити всі необхідні документи.

Джерело: ZN.UA

Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики, у ході національного марафону, розповіла про критерії для осіб, які бажають стати опікунами для таких дітей, повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Вона наголосила, що наразі міністерство активно працює над спрощенням процедур усиновлення з орієнтацією на захист інтересів дитини. Крім цього, вона пояснила, з якого етапу слід розпочати тим, хто серйозно розглядає можливість усиновлення дитини.

Згідно з її словами, особи, які прагнуть усиновити дитину, спочатку мають подати заявку на отримання консультації через онлайн-портал «Дія» або звернутися до відділу справ дітей у своїй області. Вона також зазначила, що кількість навчальних заходів для майбутніх усиновлювачів була збільшена, оскільки цей етап є важливим, і на ньому людина має усвідомити всі аспекти та прийняти обґрунтоване рішення.

Міністерка додала, що наразі є чинні правила щодо усиновлення. Проте, одночасно проводиться робота над спрощенням процедур, що забезпечить зручність для всіх осіб, що беруть участь у цьому процесі.

«Завжди потрібно враховувати думку дитини, щоб вона погодилася бути в родині. Також важливо забезпечити потенційним батькам, які хочуть її всиновити, можливість знайомства. Це делікатний процес, який складно зробити дистанційним. Ми працюємо над форматом онлайн спілкування потенційних усиновлювачів з дітьми, аби українці могли усиновлювати навіть тих дітей, які зараз виїхали за кордон», – пояснила Жолонович.

Як отримати статус кандидата на усиновлення

Подружжя або громадяни України, які досягли 21 року, повинні подати письмову заяву до служби в справах дітей або електронно через Єдиний державний вебпортал електронних послуг та пов’язані з ним інформаційні системи Мінсоцполітики.

Служба у справах дітей перевіряє подану заяву та всі додані документи на відповідність вимогам законодавства. Згодом проводиться оцінка умов проживання та побуту заявників, результати якої оформляються відповідним звітом.

У разі відповідності всім критеріям, визначеним законом, працівник служби у справах дітей ініціює електронний запит до обласного або місцевого центру соціальних служб із проханням взяти заявника(ів) на навчання з питань виховання дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків.

Читайте також:

Після цього служба у справах дітей оцінює придатність заявника (заявників) стати усиновлювачами. Після отримання позитивної оцінки заявник (заявники) стають на облік як кандидати в усиновлювачі, відомості про яких вносяться до Книги обліку кандидатів в усиновлювачі та Єдиного банку даних.

Заявка майбутнього усиновлювача залишається чинною протягом одного року, але в умовах воєнного стану не всі встигають скористатися своїм правом на усиновлення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button