Світ

ООН повідомляє про рекордну кількість біженців у світі – понад 43 мільйони осіб

За даними ООН, у 2024 році кількість біженців у світі перевищила 43 мільйони осіб, що становить одну людину з 69 на планеті. Це рекордний показник за останнє десятиліття, який втричі перевищує кількість біженців 10 років тому.

Джерело: unhcr.org

У Всесвітній день біженців, який відзначається 20 червня, Організація Об’єднаних Націй оприлюднила шокуючу статистику: кількість вимушено переміщених осіб у світі сягнула 43 мільйонів. Це означає, що кожна 69-та людина на планеті була змушена покинути свій дім через війни, переслідування, порушення прав або загрози життю.

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді наголосив на необхідності термінових дій міжнародної спільноти для вирішення корінних причин вимушеного переміщення, зазначивши, що за цими цифрами стоять незліченні людські трагедії.

Згідно з даними ООН, лише за 2023 рік кількість біженців зросла на 7%. Найбільше серед них вихідців з Афганістану та Сирії – по 6,4 мільйона осіб, що становить третину всіх біженців у світі. За ними йдуть Венесуела (6,1 млн) та Україна (6 млн).

Водночас спостерігається і зворотний процес: минулого року близько 1,1 мільйона біженців повернулися додому, причому 80% з них – українці та вихідці з Південного Судану.

Окремо варто відзначити ситуацію в Судані, де внаслідок конфлікту, що спалахнув у квітні 2023 року, країну покинули 1,2 мільйона людей, а ще 9,1 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами – це найбільша кількість ВПО, коли-небудь зареєстрована в одній країні.

ООН також звертає увагу на ризики, з якими стикаються біженці під час пошуку безпечного притулку. Зокрема, за період 2021-2023 років при перетині пустелі Сахара загинуло щонайменше 950 осіб, а кількість загиблих або зниклих безвісти у Середземному морі сягнула 7600.

Щодо України, то станом на кінець 2023 року вимушено переселеними залишалися 9,7 мільйона українців, з яких 44% знайшли прихисток у сусідніх країнах. Приблизно 750 тисяч осіб стали новими внутрішньо переміщеними особами, переважно зі східних і південних областей України.

Важливо зазначити, що українці становлять найчисельнішу групу, яка отримала тимчасовий захист у світі – 85% від загальної кількості. Ще 13% – це мешканці Карабаху, яких прихистила Вірменія.

Ці дані підкреслюють масштаб глобальної кризи біженців та необхідність консолідованих міжнародних зусиль для вирішення проблем вимушеного переміщення.

Вам сподобається: 

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button