Аналітика

Народження дітей робить нас більш релігійними, кажуть дослідники

Норвезька щоденна газета Vart Land повідомляє про нове міжнародне дослідження, у якому виявили, що діти роблять нас більш релігійними.

Джерело: cne.news

Уявлення про те, що релігійні люди мають більше дітей, може бути поширеним, але згідно з новим дослідженням, насправді все навпаки. «Ці висновки можуть відповідати моєму досвіду», − каже Марго Амлі Даль, пастор дітей та сімей.

Загальне враження таке, що релігійні люди більше орієнтовані на сім’ю і традиційні цінності, а тому мають вищу ймовірність одружуватися і народжувати дітей. І саме тому сім’ї, які відвідують церкву, є більшими, ніж сім’ї, які її не відвідують.

«Дослідження показують, що існує чіткий зв’язок між шлюбом, дітьми та релігійністю, − пише Блекесаун у Vart Land. − Але це лише перше враження і нічого не говорить про причинно-наслідкову послідовність».

Порівнюючи розвиток релігійності людей з тим, коли вони одружуються і народжують дітей, Блекесаун виявив чіткий причинно-наслідковий зв’язок: І шлюб, і діти роблять нас більш релігійними. “Наша статистична модель показує, що цей ефект може пояснити майже всю різницю у народжуваності між релігійними й нерелігійними людьми”.

За словами Блекесаун, ефект досить схожий для жінок і чоловіків, хоча і має дещо відмінні результати. Відвідуваність церкви серед жінок зростає трохи більше, ніж серед чоловіків. Проте вони компенсують це тим, що стають більш залученими до релігійних організацій.

Читайте також:

Дослідження є статистичним аналізом того, як створення сім’ї та релігійність впливають один на одного з плином часу, а також спробою пояснити порядок причин у цій взаємодії.

Попередні дослідження показують, що народження дитини також впливає на інші цінності, наприклад, на те, наскільки ми довіряємо. Але якщо ці зміни відбуваються поступово, то зростання релігійності відбувається майже миттєво.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button