Цікаві історії

Великодні традиції з ноткою екзотичності

Великдень — особливий період для всього світу. Це свято як і Різдво єднає всю планету в атмосфері радості та світла. Проте пасхальні традиції кожного населеного шматочка континентів відрізняються. Давайте трішки познайомимося із деякими екзотичними святкуваннями. 

Бермудські острови

Найперше Бермудські острови історично відомі тим, що там активно вирощували пасхальну лілію. Квітка є символом воскресіння Христа. На жаль, у першій половині XX століття рослини на островах став уражати небезпечний вірус.

Цікавинкою святкування Великодня є запускання повітряних зміїв. Деякі перекази свідчать, що цю традицію започаткував учитель недільної школи, який хотів таким робом продемонструвати учням Вознесіння Христа на небо. Кожна людина сама створює свого унікального повітряного змія. Дорослі й малі напередодні свят повністю зайняті цією креативною роботою. І ось нарешті на Страсну п’ятницю небо квітне найрізноманітнішими повітряними зміями, а люди збираються дружніми компаніями для святкування.

Ще однією традицією на Великдень є випікання гарячих булочок Hot Cross. Разом із пирогом з тріски булочки обов’язково входять у меню великоднього сніданку. Hot Cross символізують кінець Великого посту, а хрест — розп’яття. До речі, ви теж можете приготувати випічку за оригінальним бермудським рецептом.

Ямайка

Ямайці дуже люблять святкувати Великдень. І якщо жителі Бермудських островів насолоджуються солодкими булочками, то на Ямайці смакують булочку із сиром чедер. До складу ямайських великодніх булочок входять мускатний горіх і кориця, гвоздика, мед, родзинки й сухофрукти. Таку випічку дарують роботодавці своїм працівникам у період свят.

На Великдень церкви й доми прикрашають пасхальними ліліями. Цікаво, що на служіння у Страсну п’ятницю ямайці одягають чорний одяг (на знак жалоби), а на саме свято приходять у світлих і яскравих тонах.

Ефіопія та Еритрея

Для ефіопських та еритрейських християн Великдень відомий під назвою Фасіка. Ця свято є найважливішим (за важливістю його кладуть навіть вище від Різдва), тому його святкують на тиждень довше, ніж на Заході. Ефіопські християни особливу увагу приділяють посту. До речі, саме через довжину посту католики та протестанти відзначають Великдень швидше за православних.

У Великодню неділю ріжуть вівцю, що є посиланням на старозавітну історію Авраама, який був випробовуваний Богом. У цьому християни завбачають прообраз того, що люблячий Отець посилає Сина, як жертву для світу та виконання обіцянки Авраама.

Звісно, що африканська культура має відбиток на святкування, і часто урочистості супроводжуються танцями та співами. Melkam Fasika!

Кіпр

Великдень на Кіпрі є великим сімейним святом. Найбільш яскраво риси традицій видно в сільській місцевості. Традиційна випічка флауни (Flaounes) має солодкий присмак з пікантною тональністю. Цікаво, що в окремих сім’ях чи в селах можуть додавати свої особливі інгредієнти у рецепт.

Святкування Великодня на Кіпрі відзначається ще вогняними дійствами. Гігантські багаття запалюють на церковних дворах, і люди стараються назбирати якомога більше дров, щоби вогнище горіло яскраво. Картина виглядає навіть дуже страшно. У вогні спалюють маленьку ляльку, що зображує Юду, який зрадив Ісуса.

Малайзія

Великдень у цій країні не святкується з таким розмахом, як в інших. Багато підприємств працюють за звичайним режимом недільного дня. Більшість християнського населення країни проживає у штатах Сабах і Саравак. Саме тут Страсна п’ятниця є святом.

Традиційно перед Великоднем християни дотримуються посту. На Великдень люди часто беруть відпустки на роботі та відвідують служіння. Малайзійці особливо цінують час після богослужіння, який використовують для спілкування і розваг разом з компаніями. Свято стає особливим і для дітей, адже в цей період їх радують смаколиками, цікавими іграми, виставами та іншими цікавинками.

Читайте також:

Звісно, що всі розуміють: зміст Великодня не в традиціях і зовнішній формі святкування. Це глибоке й важливе свято для душі. Проте все ж інколи цікаво поглянути на великодні традиції країн світу без призми усталених поглядів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Тетяна Дорош

Люблю тексти.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button