Релігія

Апологет перераховує 3 поширені причини, через які християни «відмовляються» від віри

Апологет нещодавно поділився трьома поширеними причинами, чому деякі християни деконструюють свою віру: інтелектуальні проблеми, незгода з доктриною та емоційно негативний досвід спілкування з християнством і християнами.

Джерело: christianpost.com

Апологет, автор і спікер Бретт Канкл приєднався до пастора Джейсона Хіменеза в епізоді подкасту «Challenging Conversations», опублікованого на початку цього місяця. Вони торкнулися питання деконструкції, терміна, який використовується для опису християн, які ставлять під сумнів свою віру.

Хіменес, засновник STAND STRONG Ministries і викладач Summit Ministries, сказав, що багато євангелістів використовують деконструкцію як «процес позбавлення тої віри, у якій вас виховували, з наміром і надією реконструювати віру, аби вона стала кращою і сильнішою». Однак Хіменес сумнівається, чи потрібна деконструкція.

Канкл, засновник і президент руху MAVEN, який спрямований на те, щоб навчити наступне покоління шукати добра та правди, сказав, що деконструкція базується на постмодерній філософії, яка стверджує, що люди не можуть зрозуміти текст через різні інтелектуальні чи культурні упередження.

Він вважає, що деякі християни сприйняли постмодерну ідею деконструкції та використали її більше, щоб «щось зруйнувати», наприклад власні вірування, ніж щоб відбудувати.

Є «безліч причин», чому люди «деконструюють» або відходять від традиційних християнських і богоцентричних вірувань, зазначив Канкл.

«Я думаю, що багато причин, чому люди деконструюють, можна звести до однієї з трьох причин», − сказав Канкл.

Інтелектуальні причини

«У них є інтелектуальні причини. Отже, вони справді борються з, можливо, якоюсь доктриною християнства, з якою вони виросли, і тепер вони виявляють, що вона непослідовна, або не має сенсу, або, можливо, не підходить до навколишньої культури. … Є кілька справді чесних запитань, і ми не хочемо применшувати їх».

Канкл сказав, що люди часто вдають, що єдина причина, чому вони деконструюють свою віру, полягає в тому, що вони не згодні з доктринами християнства. Однак він зазначив, що є дві «глибші та [більш] фундаментальні» причини, чому більшість людей деконструюють віру.

Емоційні чи психологічні причини

«Часто люди деконструюють віру через певну емоційну чи психологічну причину. І зазвичай це тому, що їм завдала болю церква, хтось у церкві або, можливо, вони думають, що їм завдали болю», — зазначив Канкл.

«Я не хочу применшувати чийсь біль, але вони думають, що біль прийшов через якесь конкретне вчення. Отже, тут люди в русі деконструкції будуть багато говорити, наприклад, про культуру чистоти».

Кункл визначив «культуру чистоти» як «посилання на консервативне вчення церкви про людську сексуальність», яке передбачає «Божий план утримання [від сексу] до шлюбу».

«Тепер ми маємо цей принизливий термін «культура чистоти», на який вказують люди, і, безперечно, в цьому могли бути зловживання, − сказав він. − Я думаю, що є багато людей, які виросли в церкві у 80-х і 90-х роках, на піку цієї нібито культури чистоти, і які мали дуже здоровий досвід цього».

«А потім є ті, хто розповідатиме про те, що їм це завдало болю, — продовжив Канкл. − Або вони [деконструюють віру, тому що вони] виросли в домі, де, можливо, мама й тато були дуже законними, і їм постійно навіювалися почуття провини і сорому. І тому там є біль».

Канкл вважає, що вони покладають цей біль на церкву і християн.

За його словами, окрім того, що вони «ображені церквою та не погоджуються з доктриною Євангелія», деякі люди деконструюють віру, оскільки вони вирішили жити в прямій непокорі Слову Божому.

Моральні причини

«По-третє, це моральні причини. Це не є унікальним для руху деконструкції. Це все людство з початку часів. Це сходить до саду, де Адам і Єва що роблять? Вони пригнічують істину неправдою, як говорить Павло в Посланні до Римлян 1:18», − сказав Канкл.

«Існує безліч способів, за допомогою яких люди різними способами пригнічують Божий моральний закон своїм гріхом», − зазначив Канкл.

Канкл порадив християнам, які знають когось, хто деконструює віру, «просто витрачати час на те, щоб пізнати їх та їх власну унікальну історію».

Артист-християнин Лекре потрапив у заголовки та отримав пильну увагу за те, що торік оприлюднив своє рішення деконструювати свою віру. Репер стверджував, що це важливий крок у відновленні його віри в Євангеліє.

Читайте також:

«Я багато займався духовною деконструкцією протягом останніх кількох років, і тепер я реконструював, − пояснив він в інтерв’ю NGEN Radio. − Бог дійсно з’єднував мене в різних місцях і просторах, яких я навіть не уявляв».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!