Домашня » Здоров'я » Грип: все, що вам потрібно знати

Грип: все, що вам потрібно знати

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Ця пора року  — сезон грипу. Я ненавиджу сезон грипу, тому що це означає, що я ризикую підхопити якусь хворобу, яка буде заважати мені займатися повсякденними справами. Люди реагують на сезон грипу по-різному: від легковажного ставлення до використання дезінфікуючого засобу для рук всюди, куди б вони не пішли. Незалежно від їх реакції, кожен може отримати вигоду з деякої оновленої інформації про грип і звідки він взявся. Розуміння походження грипу практично допоможе нам в лікуванні вірусу грипу, тому давайте спочатку подивимося, що викликає грип.

Що викликає грип?

Багато людей неправильно розуміють, що таке грип і що його викликає. Наприклад, деякі люди посилаються на наявність шлункового грипу. Однак ніщо насправді не є причиною виникнення симптомів грипу в шлунку, тому що жоден вірус не може вижити в кислому середовищі. Також важливо розрізняти грип і застуду як дві різні речі. Звичайна застуда не є хворобою всього тіла, але міститься в голові. Грип – це хвороба всього організму, яка викликана вірусом грипу. Всі віруси грипу мають однакові симптоми і по суті організовані однаково.

Всі віруси називаються облігатними внутрішньоклітинними паразитами, і грип нічим від них не відрізняється. Крім того, що віруси живуть всередині наших клітин, вони також визначаються наявністю нуклеїнової кислоти (ДНК або РНК) і білкової оболонки. Вірус грипу називають РНК-вірусом, тому що він містить тільки РНК. Віруси грипу унікальні не тільки через їх РНК-геноми, а й тому, що вони мають цікаве розташування свого генома.

Геном вірусу грипу складається з восьми дискретних сегментів, які дозволяють використовувати різні комбінації генів, присутніх в вірусі.  Кожен сегмент вірусу містить ряд генів, відповідальних за виробництво більшої кількості вірусів, як і хромосоми нашої ДНК. Деякі з найбільш відомих генів на цих сегментах відомі як ген гемаглютиніну (скорочено буквою H) і ген нейрамінідази (скорочено буквою N). Ці конкретні гени актуальні, тому що ми називаємо віруси грипу на основі того, який ген H або N вони несуть. Одним з найбільш сумно відомих штамів грипу був вірус грипу 1918 року, який охопив всю земну кулю менш ніж за один рік. Назва цього конкретного штаму грипу було H1N1. За іронією долі, оскільки існує тільки так багато різних комбінацій гена H і гена N, ми недавно побачили ще один вірус H1N1 в 2009 році

Віруси грипу відомі перш за все зараженням людей, але вони також можуть заражати тварин. Зокрема, грип 2009 року був відомий як свинячий грип, тому що він спочатку почався на мексиканській фермі як свиняча інфекція, яка переступила межу виду, щоб заразити людей. Штами грипу нерідко з року в рік змінюють організми-господарів. Це перемикання між господарями часто пов’язано з тим, як грип викликає захворювання щороку. Знаючи, що господарі міняються, ми можемо розробити вакцину.

Віруси грипу є типовими вірусами розміром від 100 до 120 нанометрів (Нм) в діаметрі. На відміну від більшості інших вірусів, вони мають неправильну форму, що робить їх унікальними. Крім того, грип унікальний через свою назву: ми не часто називаємо сам вірус грипу. Грип – це, скоріше, старомодна назва для опису серії симптомів, які ми тепер визнаємо грипом.

Які симптоми грипу у дорослих?

симптоми грипу

Основним симптомом грипу є гарячковий стан (хоча не у всіх людей при грипі буде жар) . Жар визначається підвищеною температурою тіла вище 37,8°C.

Більшість людей помічають погане самопочуття, перш ніж усвідомлюють, що у них піднялася температура. Жар – це важлива ознака того, що з нашим організмом щось не так і що йому терміново потрібна увага. З лихоманкою пов’язані загальні болі і болі по всьому тілу, а не тільки в одному конкретному місці. Інші симптоми, що впливають на все ваше тіло, включають озноб, зневоднення, втома, болі в тілі і пітливість Нерідко виникає кашель, пов’язаний з грипом, а також нежить.

Але грип відрізняється від звичайної застуди, тому що грип вражає весь організм, а не тільки верхню дихальну систему. Ті, у кого звичайна застуда, не скаржаться на біль у всьому тілі, але зазвичай тільки проблеми в області голови. З цією метою ми часто розпізнаємо симптоми, що впливають на нашу голову, як те, що називається нежиттю.

Як поширюється вірус?

Грип надзвичайно ефективно поширюється серед населення. Він головним чином передається від людини до людини через дихальні крапельки. Одна крапля респіраторної повітряно-крапельної інфекції заразна на відстані до шести метрів. Чим ближче ви знаходитесь до людини, зараженої грипом, тим більше у вас шансів захворіти. Звичайно, є також приклади передачі грипу при безпосередньому контакті з хворим на грип людиною, наприклад, при рукостисканні.

Як виявилося, наші руки – ще один поширений спосіб передачі грипу. Ми часто торкаємося до лиця або витираємо ніс, і саме так вірус потрапляє з наших рук на обличчя і навпаки. Як тільки вірус досягає нашої особи, незабаром ми дійсно захворіємо на грип і відчуваємо повномасштабні симптоми. Потім, коли ми хворі, ми торкаємося до якоїсь людини або об’єкту і передаємо їм вірус грипу. Протягом 24 годин ми можемо бути заражені грипом, без прояву будь-яких симптомов. Протягом цього інкубаційного періоду ми можемо заразити кілька людей і об’єктів під час нашого звичайного повсякденного життя.

Не дивлячись на те, що ми заразні, ми часто торкаємося до дверних ручок, сходових поручнів і кнопок ліфта. В результаті ми переносимо вірус грипу і робимо інших людей хворими. Це основна причина, по якій людям, інфікованим грипом, кажуть, щоб вони, поки вони хворі, залишалися вдома подалі від людей. Всякий раз, коли ми виходимо з дому, ми, як правило, не звертаємо пильну увагу на все, з чим ми вступаємо в контакт, тому ми можемо ненавмисно поширювати або заражатися вірусом грипу. Одним з простих рішень є миття рук щоразу, коли ми знаходимося серед людей під час сезону грипу, щоб звести до мінімуму можливість підхопити вірус грипу, від людей, з якими ми вступаємо в контакт.

Причина, по якій грип поширюється щороку, в основному полягає в тому, що люди довше перебувають в приміщенні, коли погода стає холоднішою. Коли ми знаходимося в приміщенні, ми вступаємо в контакт з великою кількістю людей і речей, до яких заражені торкаються.

Люди похилого віку, немовлята і вагітні жінки піддаються підвищеному ризику розвитку грипу та відчувають деякі з найбільш серйозних ускладнень, які можуть навіть призвести до смерті, тому що ці люди вже мають ослаблену імунну систему. Немає ніяких відомих ліків від грипу, тому ми можемо молитися за тих людей, які знаходяться в категорії високого ризику, і нести відповідальність, коли ми поруч з ними.

Оскільки немає ніякого відомого лікування, ми часто дозволяємо грипу проходити самим собою.  Технічно, є невеликий проміжок часу між тим, коли починають проявлятися симптоми грипу, і коли ви можете отримати противірусні ліки, що лікують ранні симптоми грипу, але його прийом не дає вам повного лікування – це тільки зменшує тривалість хвороби і тяжкість сімптомів. Всякий раз, коли хто-небудь захворює на грип, ми можемо тільки рекомендувати людям продовжувати споживати більше рідини і відпочивати. Навіть якщо немає ніякого лікування від вірусу грипу, є те, що ви можете зробити, щоб запобігти зараженню.

Вам дійсно потрібне щеплення від грипу?

Можливо, найкраща зброя проти грипу, яка у нас є, – це вакцина проти грипу. Існує значний суперечка навколо її ефективності, тому що вона не завжди добре працює щороку. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, важливо трохи зрозуміти, як розробляється вакцина проти грипу і як організований вірус.

Вакцина проти грипу розроблена проти того, що вважається імуногенними білками, які викликають у нас масивну імунну відповідь. Якщо наш організм може встановити імунну відповідь на грип, який відбувається щороку, то наш організм дізнається, що шукати, перш ніж піддаватися впливу реального вірусу. Наша імунна система прекрасно розроблена з імунною пам’яттю і може бути готова швидко атакувати вірус грипу, коли він приходить. Одна з причин неефективності вакцини проти грипу, однак, не має нічого спільного з тією думкою, що вакцини в цілому погані або тому, що вчені і лікарі некомпетентні.

Одна з причин, по якій вакцина проти грипу не працює, полягає в тому, як вона розробляється. Щороку грип проходить через популяції людей і тварин. Ми виявили, що грип часто проходить через сільськогосподарських тварин в один рік і через людську популяцію в наступному році. Це має сенс, тому що люди тісно пов’язані з сільськогосподарськими тваринами. Імунологи часто виїжджають в популяцію тварин протягом певного року, щоб розробити вакцину на наступний рік. Цей метод працює більшу частину часу. Однак розробка вакцини проти грипу, заснованої на тому, що відбувається з деякими сільськогосподарськими тваринами в даний рік, не завжди працює, тому що вона передбачає, що вчені відібрали правильних тварин і достатню їхню кількість.

Інша причина, по якій вакцина проти грипу не працює, полягає в тому, що вірус грипу може мутувати з року в рік. Щоб зрозуміти, як грип це робить, ми повинні трохи зрозуміти структуру і функцію вірусу. Той факт, що віруси грипу мають РНК для генетичного матеріалу, важливий, тому що РНК за своєю природою менш стабільна, ніж ДНК. Мало того, що РНК менш стабільна, а й ферменти, відповідальні за реплікацію вірусу, так само менш точні для РНК у порівнянні з ДНК. Примітно, що РНК-залежний фермент РНК-полімераза не володіє корректорною активністю, яка присутня в ДНК-полімерази. В результаті в вірусної РНК-залежною РНК-полімераза відсутня коригувальна активність для уловлювання мутацій, які проникають в геном. Таким чином, геном грипу має тенденцію накопичувати мутації, тому що він не може зловити їх і виправити їх до того, як вірус буде повністю створений.

Інша проблема полягає в тому, що під час реплікації РНК-полімераза, відповідальна за реплікацію генома РНК, має вісім окремих сегментів РНК, які вона повинна репликувати. РНК-полімераза повинна перескакувати від ланцюга до ланцюга для точної реплікації генома. Однак є випадки, коли РНК-полімераза скаче між ланцюгами генома РНК для вірусу грипу і викликає те, що відомо як подія рекомбінації (Тип мутації в геномі). Подія рекомбінації, яка відбувається між двома сегментами РНК, генерує нові комбінації генів. У певному сенсі рекомбінація, яка відбувається в геномі грипу, схожа на мутацію в тому, що вона збільшує варіацію, виявлену в грипі. Ці нові рекомбінантні форми вірусу грипу часто виникають через те, що одна тварина заражена більш ніж одним штамом грипу одночасно. Коли ці віруси грипу реплікуються в одній і тій же клітині, відбувається подія рекомбінації і народжується нова версія вірусу грипу.

Вчені визнають, що мутації відбуваються всередині вірусу грипу і називають це явище антигенною варіацією. Антигенна варіація – це процес, при якому вірус грипу змінює свою РНК з року в рік. Процес антигенної мінливості ускладнює вченим вгадування того, що буде відбуватися в людській популяції щороку. Антигенна мінливість також відповідальна за те, що вірус робить нас хворими щороку. Антигенна мінливість зробить вакцину з одного року неефективною в наступному році – або навіть гірше. Іноді антигенні зміни можуть виникати протягом певного сезону грипу, і ця зміна буде перешкоджати роботі вакцини.

Вірус грипу може також змінюватися через події рекомбінації, що відбуваються в даного господаря, також відомих як антигенний дрейф. Антигенний дрейф є значним джерелом змін в популяції грипу з року в рік. Коли відбувається дрейф, немає ніякого способу дізнатися, в якому напрямку він піде і яким буде результат. Таким чином, ми безпорадні в розробці вакцини проти грипу через дрейф, який може статися. Але тільки тому, що дрейф може статися, не означає, що він відбуватиметься. Таким чином, ми все ще робимо вакцини проти грипу, які працюють більшу частину часу.

Ці види змін (Антигенная мінливість і антигенний дрейф) недостатні для того, щоб викликати появу абсолютно нового вірусу, а просто призводять до появи нового штаму вірусу грипу – того ж вірусу грипу, але з родзинкою. Поворот нового генома – це форма адаптації, яка пояснює, чому існує мінливість всередині цього створеного виду. Віруси, подібні до грипу, мають унікальну здатність адаптуватися до виборчої дії і змінюватися протягом спостережуваного періоду часу. Цей вид змін протягом спостережуваного періоду часу може бути перевірений спостережної наукою, яка повністю відрізняється від так званої історичної науки про еволюцію. Еволюція вимагає, щоб такого роду зміни відбувалися в набагато більшому масштабі, ніж можна спостерігати. Той факт, що організми, такі як віруси, можуть змінюватися, – це просто аспект дизайну, який вони отримали від самого початку свого створення – вони були розроблені, щоб адаптуватися! Тому ми не можемо використовувати зміни типів грипу як свідчення змін між видами, тому що він все одно залишається вірусом грипу. У кращому випадку, зміни всередині грипу нагадують нам про те, як багато змін може бути в межах даного виду.

Звідки взявся грип?

Одна з найбільших проблем зі спробою з’ясувати, звідки береться будь-який вірус, пов’язана з самою природою того, як віруси збираються разом. Віруси складаються з нуклеїнової кислоти та білкової оболонки. У той час як протеїнова оболонка насправді не розкриває інформацію про походження вірусу, можуть бути підказки, залишені в вірусної ДНК або РНК. Однак існують певні віруси, ДНК або РНК яких не дають дуже багато підказок до їх походженням (такі як віруси грипу). Багато РНК-віруси можуть бути знайдені в стані спокою в геномах інших організмів, але це не відноситься до грипу. Ми думаємо, що грип – це те, що колись було в геномі іншого організму, тому що ми знаємо, що саме так виникло більшість інших вірусів. Однак ніхто не може з упевненістю сказати, що вірус грипу виник в іншому геномі, тому що він ще не був знайдений в іншому геномі. В кінцевому рахунку, ми наводимо аргументи, засновані на тому, що ми знаємо про інші віруси, і застосовуємо ці принципи до того, що ми знаємо про грип.

При всьому сказаному, одна з речей, які ми дійсно знаємо про грип, полягає в тому, що він здатний заражати досить широкий спектр організмів. Сімейство вірусів грипу, як відомо, заражає, по крайній міре, свиней, птахів і людей. Можливо, той факт, що він може заразити інші організми, є ключем до його походженням.

Грип змінюється щороку в межах людської популяції; проте це не така велика зміна, як деякі припускають. Такі люди, як Білл Най і багато інших, стверджують, що зміни у вірусі грипу – це прекрасні приклади еволюції, яка відбувається сьогодні. Вони хочуть сказати, що вважають вірус грипу прекрасним прикладом того, як невеликі зміни призводять до еволюції кожної живої істоти з хімічних речовин. Відбір – це спостережуваний процес, при якому невеликі зміни накопичуються в організмі з плином часу. Оскільки вірус грипу, безумовно, змінюється щороку через мутації, це відмінний приклад того, як відбуваються невеликі зміни. Однак ці «мікроеволюційні» зміни не призводять до «макроеволюційних» змін, таким як неспостережний процес, при якому один організм переходить в інший організм протягом тривалих періодів часу. Змін всередині вірусу грипу не досить для того, щоб перетворити його з грипу в будь-який інший організм. Насправді, дослідники підрахували, що, оскільки існує тільки так багато можливих мутацій в геномі грипу, ми спостерігали кожну відому мутацію на сьогоднішній день.

Грип – це складний вірус, тому що він представляє собою геном РНК і переходить від одного господаря до іншого. Однак той факт, що грип здатний до невеликих і частих змін, не означає, що ці зміни призводять до яких-небудь великомасштабних змін, які підтримують еволюційну теорію. Грип – це основний приклад того, які сили діють в природі, і які межі природного відбору. З такою кількістю мутаційних змін в геномі грипу, він мав би вже вимерти – але це не так. Хоча важко точно визначити, чому грип так і не зник, він, безумовно, успішно щороку робить тисячі людей хворими.

Оскільки грип вбиває людей щороку, ми змушені стикатися з нашою смертністю. Щось таке просте, як грип, нагадує нам щороку, що наші дні полічені і що ми всі станемо перед Божим судом. Незалежно від того, чи ми робимо щеплення від грипу щороку, ми повинні бути готові зустрітися віч-на-віч з нашим Творцем і поділитися любов’ю, співчуттям і Євангелієм з тими людьми, які страждають.

Автор: д-р Ендрю Фабіх

Джерело: creacenter.org

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Батьки звернулись до міністра освіти на підримку програми “Основи сім’ї”

Наступна Стаття

Схвалення ("гриф") освітньої програми "Основи сім'ї" дійсне – Буковинський

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *