війна

Антирекорд біженців у світі через війну Росії проти України

Протягом останнього десятиліття все більше і більше людей були змушені покинути свої домівки. Але цьогорічний антирекорд у цьому плані спричинила агресія Росії проти України, повідомляє УВКБ ООН.

Джерело: korrespondent

Війна Росії проти України вперше призвела до того, що понад 100 мільйонів людей були змушені покинути свої домівки по всьому світу. Такий висновок міститься у звіті Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), опублікованому в четвер, 16 червня. Міжнародна організація побоюється, що війна також може призвести до голоду, який значно збільшить кількість біженців.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого до 14 мільйонів українців втекли з батьківщини до безпечних регіонів країни чи за кордон, через що кількість біженців і переміщених осіб у світі стала рекордною за ввесь час ведення статистики.

Число біженців щорічно зростає. За оцінками Організації Об’єднаних Націй, до кінця 2021 року кількість людей, які тікають від війни, насильства, переслідувань і порушень прав людини досягла 89,3 мільйона. Це на 8 відсотків більше, ніж роком раніше і вдвічі більше, ніж десять років тому, повідомили в організації.

«Щороку останнього десятиліття ці цифри зростали, − наголосив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, представляючи доповідь. − Або міжнародна спільнота об’єднається та вживе заходів для врегулювання конфліктів та пошуку довгострокових рішень, або ця жахлива тенденція триватиме».

Читайте також: 

Більш ніж 100 мільйонів біженців у світі – це рекорд, якого не мало бути

Він також вказав на «колосальну важливість» зусиль з подолання глобальної продовольчої кризи, щоб «запобігти переміщенню ще більшої кількості людей».

«Якщо ви запитаєте мене скільки… Я не знаю, але це будуть досить великі цифри», − зазначив Гранді.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button