Блог Сергія Головіна

До чого тут я?

Останні пів року і, особливо, кілька днів, неодноразово доводиться чути: «А що я можу вдіяти? Я ж ні до чого. Нехай кожна людина кориться вищій владі, влади існуючі встановлені від Бога». Боюся, у такому контексті це посилання на Писання (Римлян 13:1) є яскравим прикладом поєднання неприємного з марним.

По-перше, кожен, хто посилається на Святе Письмо, повинен знати, що ієрархія вищої влади не на кесарі закінчується.

По-друге, навіть якщо забути про те, що Боже, і обмежитися лише земним, кесаревим виміром, від відповідальності все одно не втекти. Бо у вищому державному законі вашої країни недвозначно сказано: «Носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Російській Федерації є її багатонаціональний народ».

Тож не помиляйтеся: ви і є колективний кесар своєї держави. І все, що робить вами обраний державний менеджер, він робить з вашого відома, від вашого імені та на ваші гроші. Саме ви відповідаєте за це і перед законом, і перед Богом. Кожен.

1933-1945-го християни Німеччини теж усі як один запитували: «А до чого тут я?» і «Що я можу вдіяти?». Але відповідь кожен давав сам – і перед Богом, і перед совістю. Сьогодні вам відповідати.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!