Всеукраїнська Рада Церков обговорила з керівництвом парламенту проблемні законопроєкти

Під головуванням Президента Українського Біблійного Товариства Григорія Коменданта 4 лютого, відбулося засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій з Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком.
Джерело: irs
Свої коментарі щодо низки законодавчих ініціатив релігійні діячі пояснили під час зустрічі з керівництвом українського парламенту. Говорили про недоцільність ратифікації Стамбульської конвенції, необхідність заборони комерційного сурогатного материнства, вдосконалення державної сімейної політики та сприяння єдності суспільства перед лицем російської агресії.
Архієпископ Православної Церкви України Євстратій (Зоря), пояснюючи позицію ВРЦіРО проти ратифікації Стамбульської конвенції, наголосив, що церкви та релігійні організації активно залучаються до допомоги жертвам домашнього насильства, створили міжконфесійний сайт «Зупини насильство!» та розробили посібник для священників, лобіювали прийняття відповідного законодавства у 2017 році та готові продовжувати працювати над його вдосконаленням.
Натомість, за його словами, релігійна громада не сприймає ідеологічне навантаження Стамбульської конвенції, яка пропагує гендерну ідеологію, а виступає за розвиток національного законодавства.
Митрополит Ніжинський і Прилуцький УПЦ Климент (Вечеря) розкритикував урядовий проєкт Закону України «Про допоміжні репродуктивні технології» (№ 6475 та альтернативні № 6475-1 і № 6475-2), яким пропонується узаконити сурогатне материнство, тому що істотні зауваження до його тексту з боку релігійної спільноти не були враховані розробниками.
«Звісно, ми хочемо, щоб демографічна криза в Україні припинилася, але правильно – за підтримки сімей, відповідального материнства та батьківства», – зазначив ординарій Києво-Житомирської римо-католицької церкви в Україні єпископ Віталій Кривицький.
Протоієрей Української Греко-Католицької Церкви о. Олекса Петрів наголосив, що парламент має серйозно подумати, чи доцільно висвітлювати цю аморальну, ганебну діяльність, яка по суті є торгівлею українськими дітьми та сексуальною експлуатацією жінок, гаслами про наповнення бюджету через комерційні послуги сурогатного материнства. «Потрібно вдосконалювати державну сімейну політику, але для цього потрібно створити Міністерство у справах сім’ї, дітей та молоді», – сказав священник УГКЦ.
Михайло Паночко старший єпископ Української церкви християн віри євангельської звернув увагу парламентарів на необхідність відновлення Національної експертної комісії з питань суспільної моралі, щоб відповідний закон у цій сфері мав належний механізм практичної реалізації.
«Держава, яка не приділяє уваги моральному здоров’ю нації, не досягне успіху», – сказав він.
Також представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій порушили питання доопрацювання законопроєктів про реєстрацію релігійних громад під адміністративною реформою, права постійного землекористування, зменшення вартості опалення та природного газу для приватних некомерційних навчальних закладів – дитсадків та шкіл, у тому числі тих, які засновані релігійними організаціями.
За словами Генадія Білориського, юридичного президента Об’єднання юдейських релігійних організацій України, нам потрібно об’єднатися в ці важкі часи. Для цього потрібно зняти з порядку денного парламенту ті питання, які хвилюють наше суспільство і роз’єднують нас, і разом працювати над тими питаннями, де є згода.
Зі свого боку Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук запевнив релігійних діячів у відкритості до діалогу, дискусій та спільного прийняття рішень. Він зазначив, що простіші питання можна вирішити одразу, зокрема питання реєстрації, землі й тарифів. Консультації з представниками ВРЦІРО та профільних парламентських комітетів щодо складних питань будуть продовжуватися.
Наприкінці зустрічі Голова Верховної Ради наголосив, що це дуже важливий період, і кожен має усвідомити, що і влада, і релігійні організації мають дбати насамперед про добробут, безпеку та спокій нашого народу.
«Ми не маємо права сіяти паніку, тому що це породжує крах довіри, а довіра – це найцінніше, що є в суспільстві. Тому ми будемо працювати, будемо рухатися в цьому напрямку разом», – сказав Руслан Стефанчук.
Читайте також:
На зустрічі також були присутні Перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко, голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, голова Комітету ВР з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Сергій Кальченко, голова Комітету ВР з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.
До речі, це вже далеко не перша зустріч ВРЦіРО з провідними представниками держвлади в Україні, в т. ч. з керівництвом ВР і президентом України, щодо “суперечливих” і навіть просто сумнівних, антисуспільних зеконопроєктів. Тобто тих, в т. ч. ґендерно-содомських і відверто аморальних тощо, які викликають серйозну стурбованість і протести і, зокрема, з боку консервативно-традиційно та просімейно налаштованої громадськості і цілої релігійної спільноти в Україні. А також суттєво обмежують низку основних конституційних – демократичних прав і свобод громадян, включаючи свободу слова і релігійну свободу.
І кожного разу ВРЦіРО чує з боку цих високопосадовців всілякі “заспокійливі” заяви та обіцянки…
Й, тим не менше, ці законопроєкти чи їхні клони-“близнюки” – причому. зазвичай, без будь-якого попереднього діалогу, обговорення і консультацій із зацікавленими сторонами – настирно знову і знову включаються в порядок денний ВР…
Крім того, виникає також чимале занепокоєння і той – вельми тривожний факт, що ті ж самі кола будь-що прагнуть також “пропихнути” через ВР і ті зловісні законодавчі ініціативи, що, по суті, встановлюють в Україні режим “медично”-тоталітарної диктатури…
Р. S. Між іншим, якраз оці останні зловісні законопроєкти, які (де-факто) спрямовані на утвердження в нашій державі режиму “медично”-тоталітарної диктатури, (ЧОМУСЬ) судячи з усього, не викликають жодної стривоженості з боку ВРЦіРО…
В усякому разі, в ПУБЛІЧНОМУ просторі про це – НІЯК і НІЧОГО – не чути…