Світ

74-та річниця незалежності: 4-5 травня Ізраїль відзначає день створення держави

4-5 травня 2022 року Ізраїль відзначає День незалежності: 74 роки тому, 14 травня 1948 року (5 іяру 5708 року за єврейським календарем), було проголошено Державу Ізраїль.

Джерело: newsru.co.il

4 травня о 20:00 розпочалася урочиста церемонія на горі Герцля у Єрусалимі.

Цього року багато муніципалітетів відмовилися від феєрверків або скоротили програми святкових салютів. Насамперед це пояснюється прагненням позбавити зайвого стресу людей, які страждають на посттравматичний синдром. Крім того, скасувати феєрверки просили власники домашніх тварин.

Вранці 5 травня сотні тисяч громадян планують провести час на природі, щоб відсвяткувати «Йом ацмаут» сімейними та дружніми групами. Карантинних обмежень у країні зараз практично немає.

Також цього дня відбудеться традиційний військово-повітряний парад. Вперше повітряний парад Дня Незалежності пройде над Хевроном.

Зазначається, що до 23:59 5 травня палестинські території блоковані ізраїльськими військовими. В’їзд із палестинських територій до Ізраїлю буде дозволено лише у гуманітарних, медичних та інших екстрених випадках і лише зі схвалення координатора дій ізраїльського уряду на територіях.

У День Незалежності прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет звернувся до співгромадян:

«День Незалежності – це день нашої великої й національної гордості. Держава розвивається, процвітають високі технології, зміцнюється система охорони здоров’я, діти на периферії сьогодні мають можливості, яких не було у минулому… І, дякувати Богу, в Ізраїлі є заробіток для всіх охочих, є впевненість, попри те, що наші вороги ні на мить не заспокоюються у своїх спробах завдати нам шкоди. Ізраїль подолає будь-які зовнішні загрози – ближні та далекі.

Брати й сестри, те, що призвело до руйнування стародавньої єврейської держави в період Другого Храму і попередньої держави часів Першого Храму, було чимось іншим – розколом серед нашого народу. Подивіться, тут ніколи не виживала єврейська держава незалежна та єдина понад 80 років. Цього разу ми отримали ще одну можливість, третю можливість для єврейського народу. Ми не повинні дозволити ненависті охопити нас, опанувати нас. Ми повинні з добротою дивитися один на одного і вірити, що й інший бажає країні добра, навіть якщо він дотримується абсолютно інших переконань. Ми всі повинні завжди ставити в основу благо держави вище наших секторальних інтересів, вище наших особистих інтересів. 74 роки існування держави навчили нас, що коли народ Ізраїлю єдиний, ніхто не зуміє нас зламати.

Я закінчу словами молитви за Ізраїль».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button