Медіа новини

Понад 80% української молоді використовує соцмережі як основне джерело інформації

Згідно з результатами опитування, проведеного Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ у грудні 2022 року, понад 80% української молоді використовує соцмережі як основне джерело інформації про те, що відбувається. Про це 3 січня 2023 року проінформував сайт ООН.

Джерело: gordonua

У дослідженні взяли участь 4237 осіб віком від 14 до 35+ з усіх регіонів України, відповідей могло бути декілька.

У повідомлені зазначається, що 83,4% опитаних отримують інформацію з соцмереж, 23,7% читають новини в онлайн-ЗМІ, а 15,8% дивляться новини на YouTube. Ще 26,8% респондентів сказали, що отримують новини переважно з розмов із родичами, колегами, друзями та сусідами.

У ЮНІСЕФ з’ясували, що 54,8% респондентів звертають увагу, якщо в новинах вказано посилання на першоджерело, 38,6% довіряють інформації, яка містить фото чи відео, що супроводжуються текстом, 33,5% читають інформацію, розміщену в ЗМІ, яким довіряють, а 8,5% респонденти вважають за краще інтуїтивно визначати правдиві новини.

«53,1% респондентів зізналися, що іноді бачать “заголовок-приманку” і відкривають новину із цікавості. Водночас 38,7% респондентів розуміють, що це клікбейт, і навіть не відкривають посилання. Тільки 2,1% респондентів не знають, що таке клікбейт”, – додали в ООН.

Читайте також:

Також опитування показало, що 55% української молоді шукають додаткову інформацію про новини, які читають, а 46,3% перевіряють її в офіційних джерелах.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button