Актуальне

7 фактів, які підтверджують воскресіння Христа

Пасха – чудовий привід поговорити про те, що є головним для віри християн.

1. Христос говорив про своє воскресіння учням

Коли Ісус сказав, що Він сам воскресне з мертвих на третій день після розп’яття, то сказав таке, про що міг насмілитися говорити лише божевільний, який сподівався, що хто-небудь із учнів буде слідувати за Ним, або ж – Той, хто був упевнений, що Він воскресне. Жоден із засновників релігій у світі, які відомі людям, не насмілювався говорити щось подібне.

2. Древні нехристиянські письменники згадували про факт воскресіння Христа

Йосип Флавій, єврейський історик і військовий вождь, написав:
«В той час жив Ісус, людина мудра, якщо його взагалі можна назвати людиною. Він звершував дивні діла і став наставником тих людей, які охоче сприймали істину. Він привабив до себе багатьох юдеїв і греків. Його вважали Христом. За наполяганням наших впливових осіб, Пилат виніс Йому смертний вирок: страту на хресті. Але ті, хто раніше любили його, не припиняють робити це і до сьогодні. На третій день Він знову явився їм живий, як звістили про нього і багато інших його чудес. До сьогодні існують християни, які іменують себе за Його йменням».

3. Тіло Христа не могли вкрасти заради підтасування

Ось що відповів скептикам екс-президент Каліфорнійської асоціації адвокатів Том Андерсон, на заяву про те, що тіло Христа могли вкрасти з гробу, а потім заявити, що Він воскрес:
«Враховуючи, що ця подія отримала такий розголос, було б розумно припустити, що знайдеться бодай один історик, один очевидець, чи один противник, який би засвідчив на всі часи, що бачив тіло Христа… Історія мовчить щодо свідчень проти воскресіння.»

4. Якби звістка про воскресіння Христа була просто легендою, її легко спростували б сучасники

Професор юриспруденції Джон Монтгомері:
«В 56 році апостол Павло писав, що більше ніж 500 чоловік бачили воскреслого Христа, і що багато з них були ще живі (1 Кор. 15:6). Було б абсолютно неправдиво, якби ранні християни вигадали таку легенду і потім проповідували її серед тих, хто міг би легко її спростувати, пред’явивши тіло Христа.»

5. Різні деталі факту воскресіння свідчать на користь достовірності цього факту

Генрі Моріс, американський логік:
«Теорія свідоцтва полягає у тому, що свідчення декількох очевидців, кожен із яких висвітлює факти зі своєї точки зору, формує потужну доказову базу в тому випадку, коли видимі протиріччя в свідченнях усуваються в процесі ретельного дослідження. Саме так і є з різними описами воскресіння Христа.»

6. За звістку про воскресіння Спасителя апостоли йшли на смерть

Чарльз Колсон, радник президента Річарда Ніксона, учасник Уотергейтського скандалу:
«12 людей свідчили, що бачили Христа воскреслим і потім протягом 40 років ні разу не зріклися, проповідували, що це правда. Всіх їх били, мучили, побивали камінням і кидали в тюрми. Вони не витримали б цього, якби це не було правдою. В Уотергейті було замішано 12 найвпливовіших облич світу, які у своїй брехні не протрималися більше трьох тижнів. І ви кажете мені, що 12 апостолів продовжували брехати протягом 40 років? Це абсолютно неможливо.»

7. Воскресіння Христа стало міцною основою віри християн

Адвокат Андерсон писав:
«Уявіть психологічну абсурдність такої картини, коли група побитих боягузів заховалася від страху в темну кімнату (йдеться про втечу учнів Христа після його арешту), а через кілька днів перетворюється в згуртований рух, якому не страшні жодні переслідування, але потім таку драматичну переміну намагаються пояснити жалюгідною підтасовкою. Це просто втрачає зміст.»
В Євангелії апостол Павло (до речі, він став апостолом вже після воскресіння Христа, а до того був гонителем християн) пише: «Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша (1 Кор. 15:14).

Антон Садчиков

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button