Топ

Здобутки Христового Воскресіння

«Що означає Воскресіння Христове особисто для вас?». Пошук відповіді на це, на перший погляд, не складне питання, насправді може стати складним навіть для віруючого із «багатим християнським досвідом».
Більше того, у святковій пасхальній атмосфері не всі шукають можливості, щоби приділити більше часу не святковому, а духовному приготуванню. Тому нерідко стається так, що свято Воскресіння Христа може «вкрасти» у нас можливість глибше пороздумувати про духовне значення факту воскресіння Христа. Але віруюча відроджена людина не має права відпасти від свого духовного утвердження…
Для того, щоб відповісти на поставлене питання, неможливо обійтися без Писання. Тому, розглядаючи Новий Завіт в хронологічній послідовності, на основі текстів, які сповіщають про значення цієї події, потрібно виділити чотири найважливіші духовні здобутки, які були зроблені для всіх віруючих у Христа людей через Його славне воскресіння із мертвих.

Перемога над владою гріха і смерті

Про це ще в перший день сповістили і порожня гробниця, і Божий ангел, який, з’явившись учням, славно промовив:
«Не жахайтесь! Ви шукаєте Розп’ятого Ісуса Назарянина. Він воскрес, – нема Його тут! Ось місце де Його поховали були» (Мр. 16:6).
В даному випадку, порожня гробниця без слів, самим вже здійсненним фактом, свідчила про Його воскресіння, а ангел лише констатував факт того, що сталося. А сталося те, заради чого Христос воплотився, пройшов земний шлях і добровільно пішов на хрест, тому що Він «прийшов, щоб знайти та спасти, що загинуло!» (Лк. 19:10). І тепер, через здобутки Своєї тяжкої смерті та славного воскресіння – Христос, перемігши смерть, славно проголошує: «І був Я мертвий, а ось Я Живий на вічні віки. І маю ключі Я від смерті й від аду» (Об. 1:18).
Слід зазначити, що ця перемога не була необхідністю для Нього Самого тому, що смерть і гріх не були загрозою для Божого Сина. Але ці дві страшні реальності були дієвою загрозою для всіх нас, хто мав повірити в Нього. І якби Христос не помер, і не воскрес – смерть і гріх продовжували б панувати в житті віруючих у Нього. Наче міцні ланцюги, вони б вічно утримували кожного грішника від входження в Божу Славу. Через це всі грішники були б справедливо приречені на духовну загибель. Але через те, що Христос помер і воскрес, кожний, хто має спасительну віру в Нього, вже не знаходиться під духовним пануванням гріха і смерті.

Виправдання віруючих перед Богом

Про це сповіщає апостол Павло, коли зазначає, що Христос «був виданий за наші гріхи, і воскрес для виправдання нашого» (Рим. 4:25). Але що це означає? Як воскресіння змогло принести виправдання?…
В часи Павла, слово «виправдання» було звичайним юридичним терміном, який вказував на зняття провини із того, кому раніше пред’являли законне звинувачення в суді. Це виглядало так: людина, порушуючи закон, потрапляла на лаву підсудних, де їй пред’являли її ж провину. Якщо звинувачення підтверджувалося – вона отримувала за усією суворістю закону. Але, якщо виявлялося, що звинувачуваний не винен – прямо в залі суду його оголошували виправданим і знімали всі обвинувачення.
Повертаючись до слів Павла, слід зазначити, що воскресіння Христа принесло виправдання не для тих, хто виявився невинним перед Богом-Суддею, а для тих, на кому була повна провина. Кожний із нас, хто сьогодні вірує в Спасителя-Христа, сам собою не заслуговував на виправдання, будучи переповненим своїми смертельними гріхами.

Воскресіння ж стало кульмінацією благодатної Жертви Божого Сина, завдяки Якій всі провини грішників Він добровільно взяв на Свої плечі і возніс Собою на хрест.

Померши під тягарем наших гріхів, Христос на третій день Воскрес. І разом із Його Воскресінням – воскресла можливість нашого виправдання перед Богом Отцем.
Це виправдання настільки сильне, дієве і прогресивне, що в цьому ж Посланні апостол Павло радісно вигукує: «Хто оскаржувати буде Божих вибранців? Бог Той, що виправдовує. Хто ж той, що засуджує? Христос Ісус є Той, що вмер, надто й воскрес – Він праворуч Бога, і Він заступається за нас» (Рим. 8:33-34).

Утвердження віри в Бога

На це звертає увагу апостол Павло у своєму Посланні до Коринтян: «Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша!» (1 Кор. 15:14). Теоретично припускаючи, що воскресіння Христове могло б і не статися, Павло звіщає про серйозну трагедію віри, яка б виникла в тому випадку, якби Христос не Воскрес. Павло двічі використовує слово «даремна», яке в оригіналі буквально означає «пуста, порожня». Він знав, що це слово, як правило, використовували в тій ситуації, коли описували порожню, не наповнену нічим посудину, або, коли говорили про слугу, якого відправляли із пустими руками.
Таким чином, якби Христос не воскрес, то віра у Христа була б порожньою релігією, віруючі у Христа були б найнещаснішими в світі людьми, а проповідь про Христа – була би пустою тратою часу. І це все сталося б у тому випадку, якби не відбулася славна подія воскресіння Христового.
Та насправді, все це не може бути порожнім тому, що «нині Христос воскрес із мертвих – первісток серед покійних» (1 Кор. 15:20). Віра у Воскреслого Христа і проповідь Воскреслого Христа – це повнота нашого християнського життя.

Воскресіння віруючих у  нових тілах

Через апостола Павла Дух Святий сповістив радісну новину, що всі, хто померли і упокоїлися в Господі Ісусі Христі, всі вони в майбутньому воскреснуть так само, як Воскрес Він Сам. Приймаючи цю істину вірою, Павло говорить: «і ми віруємо, тому-то й говоримо, знавши, що Той, Хто воскресив Господа Ісуса, воскресить із Ісусом і нас, і поставить із вами» (2 Кор. 4:13-14). Тому, якщо віруюча людина і помре, вона все одно знову буде піднята у воскресінні так само, як воскрес її Спаситель.
Більше того, воскресіння Христа є не тільки гарантією, але й ілюстрацією майбутнього воскресіння віруючих. Все, що сталося у Його воскресінні, відбудеться також у майбутньому воскресінні кожного віруючого.

По-перше, віруючі будуть мати нові прославлені тіла, які будуть «подібні до славного тіла Його» (Фил. 3:21). Це означає, що ці тіла стануть джерелами прославлення Бога, маючи чудесний, славний вигляд, подібно до того, як Христос просяяв славою перед учнями на горі преображення (Мр. 9:3).

По-друге, нові, воскреслі тіла віруючих, на відміну від теперішніх фізичних тіл – будуть «духовними тілами» (1 Кор. 15:44). Під цим розуміється не тільки те, що у них буде нова субстанція, але, в першу чергу, й те, що ці тіла будуть сповнені, керовані і повністю контрольовані Богом Духом Святим. В цьому тілі вже не зможе виникнути ні одне гріховне бажання, а тільки те, що буде сприяти славі Божій.

По-третє, це нове тіло буде повністю безсмертним і досконалим тілом (Рим. 6:9; 1 Кор. 15:42). Якщо людина за час свого земного життя була огорнута смертністю і фізичними вадами, включаючи каліцтво чи будь-яку форму інвалідності, то вже в новому тілі не буде такого. Воно буде повністю досконалим, як тіло Воскреслого Господа.

І останнє: це нове тіло віруючих буде мати схожі особливості із першим тілом. Це означає, що після воскресіння віруючі зможуть упізнавати один одного. Чому ми можемо бути впевненими в цьому? Після того, як воскрес Христос, Його учні могли впізнати, що це Він (Мт. 28:9; Ів. 20:27). Навіть, побачивши Воскреслого Христа через багато років після воскресіння, апостол Іван із легкістю міг впізнати свого Учителя (Об. 1:13).

Більше про воскресіння віруючих:

Яка велика радість і духовна насолода в тому, щоб вірити у воскресіння Христове! Нехай кожен із нас в ці святкові пасхальні дні обов’язково знайде час, щоби в своїх молитовних роздумах про Бога ще більше утвердитися і побачити Славу Воскреслого Христа. І в осяянні цієї Слави зрозуміти й оцінити ті здобутки, які придбав Христос для вічної радості кожного віруючого в Нього.

Ігор Бодун

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button