Аналітика

63 відсотки пасторів часто відчувають себе пригніченими: опитування

Згідно з новим опитуванням Lifeway Research, відсоток пасторів, які кажуть, що вони часто перевантажені своєю роллю, зріс за останні шість років, хоча кількість пасторів, які відійшли від кафедри, залишилася відносно незмінною.

Джерело: christianheadlines.com

Опитування виявило, що 63 відсотки пасторів в євангельських і історично темношкірих протестантських церквах згідні, що «роль пастора часто пригнічує».

63 відсотки є збільшенням у порівнянні з 2015 роком, коли 54 відсотки погодилися з цим твердженням.

Але такі почуття не вплинули на пасторів, які залишають служіння. Цього року кількість пасторів, які залишають кафедру, становить 1,5 відсотка. У 2015 році він становив 1,3 відсотка.

«COVID-19 не був ані невеликим, ані короткочасним стресом для пасторів, – сказав Скотт Макконнелл, виконавчий директор Lifeway Research. – Багато хто припускав, що в результаті пастори відмовилися від душпастирства. Це не так. Вони залишаються вірними покликанню на рівнях, подібних до тих, які спостерігалися до пандемії».

Опитування також виявило, що:

  • 37 % пасторів перебувають у тій самій церкві, в якій вони пасторували 10 років тому. У 2015 році ця цифра становила 44 відсотки.
  • 18 % пасторів кажуть, що попередній пастор пішов через конфлікт. У 2015 році він становив 26 відсотків.
  • 80 % пасторів – стільки ж, скільки й у 2015 р. – погоджуються, що їм «в майбутньому доведеться протистояти конфліктам у цій церкві».
  • 61 % пасторів повністю погоджуються з твердженням: «Я постійно оберігаю свій час із сім’єю». У 2015 році так відповіли 68 відсотків.

Тим часом 41 % пасторів кажуть, що вони «часто стурбовані фінансовою безпекою» своєї сім’ї – менше з 53 % в 2015 році.

«Зменшення кількості пасторів, які відчувають стрес через свої особисті фінанси, може бути пов’язано зі збільшенням щедрості в їхній церкві або перевірками фінансових стимулів від уряду, – сказав Макконнелл. Пастор все ще частіше турбується про власні фінанси, ніж повідомляє про зниження пожертвувань у своїй церкві».

Читайте також:

Лише 9% молоді покоління Z мають «орієнтацію на Біблію»: опитування
Згідно з опитуванням, яке було частиною нещодавно опублікованого звіту Американського біблійного товариства, менше ніж 10% молодих людей покоління Z кажуть, що вони прагнуть регулярно читати…

 

У серпні та вересні опитування провели серед 1576 пасторів євангельських та історично темношкірих протестантських церков. Його спонсорували Перша баптистська церква Х’юстона та лікар Річард Докінз.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button