УкраїнаХристиянські новини

500 років тому було написано Нобельське Євангеліє

На Рівненщині відбувся незвичайний круглий стіл, приурочений 500-річчю з часу створення Нобельського Євангелія. Учасниками Zoom – конференції стали місцеві представники інтелігенції: історики, краєзнавці, працівники музеїв…
За словами директора Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександра Булиги, дату проведення заходу вибирали не навмання, саме 1-го червня ця велика книга була завершена, про що свідчить безпосередньо запис із самого Євангелія: «…закінчена книга ця місяця червня, у перший день місяця, у день Святого Юстина-філософа й мученика Юстина».
Із промовою до присутніх звернулась Любов Романюк – начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА, в якій наголосила, що не зважаючи на пандемію, усі заплановані іміджеві заходи  та культурні ювілеї відбудуться, правда у трансформованому варіанті, оскільки : «Область має потужний духовний потенціал, зокрема, через появу на світ таких історичних рукописів як Нобельське, Пересопницьке та Острозьке Євангелія, які цьогоріч відзначають солідні ювілеї…», а 2020 безпосередньо оголошений Роком культурної спадщини.

  • Нобельське Четвероєвангеліє
  • Читайте також

    Волинське або Житомирське Євангеліє
    Житомирське Євангеліє, або Волинське Євангеліє, — манускрипт перекладу староукраїнською літературною мовою канонічного тексту Четвероєвангелія. Друга половина XVI століття була сповнена плідної…

     

В історію написання рукопису заглибилася працівниця краєзнавчого музею Людмила Шахматова, яка в деталях розповіла про всі цікаві моменти, а також про ймовірних авторів незвичайної книги.
Із почутого, висновки напрошуються самі собою: Нобельське Євангеліє не просто святиня родом із Волинського Полісся, а ще й свідчення про високий рівень писемної культури, яка існувала в Україні за часів доби Середньовіччя.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button