Політика

5 реакцій на виступ Зеленського у Конгресі: черчиллівська мужність чи суцільне лицемірство?

Президент України Володимир Зеленський виступив у Конгресі США у середу ввечері, коли члени Конгресу обговорювали ухвалення чергового законопроєкту про витрати, що включає мільярди доларів на допомогу Україні.

Джерело: christianpost

Через десять місяців після того, як вторгнення Росії в Україну призвело до загибелі багатьох українців, Зеленський подякував Конгресу за фінансову підтримку, надану Україні досі, і проголосив, що «Україна жива та здорова».

У своєму зверненні він стверджував, що для перемоги у війні проти Росії потрібна додаткова підтримка США у вигляді «великої кількості гармат та снарядів» та подальшої «фінансової допомоги». Він запевнив законодавців, що «ваші гроші − це не благодійність», а скоріше «інвестиції у глобальну безпеку та демократію, які ми здійснюємо найвідповідальнішим чином».

Наразі американські платники податків витратили понад 67 мільярдів доларів на воєнні дії в Україні після того, як Конгрес виділив кошти трьома окремими частинами.

У березні Конгрес виділив Україні $13,6 млрд надзвичайного фінансування. Другий законопроєкт, ухвалений у травні, надав Україні допомогу у розмірі $40 млрд. Третій пакет, схвалений у вересні, надав $12,35 млрд для фінансування навчання, обладнання, озброєння, логістичної підтримки.

Законодавці обговорюють законопроєкт про витрати у розмірі $1,7 трлн, який включає $45 млрд на «підтримку українського народу і захист світової демократії після неспровокованого нападу Росії на Україну».

Багато людей з обох боків політичної осі високо оцінили висловлювання Зеленського, назвавши їх «черчиллівськими» та «надихаючими». Інші критикують американських політичних діячів за те, що вони так багато витрачають на іноземну державу, тоді як американці борються з інфляцією та іншими економічними проблемами. Критики також засуджують двопартійні обійми лідера, який пропонує вжити заходів щодо заборони українських православних церков, пов’язаних із Московським патріархатом.

Сенатор Ліндсі Грем

Грем, який заслужив репутацію одного з агресивних членів Конгресу, у середу ввечері написав у Twitter, щоб похвалити «одну з найбільш запалющих промов на спільній сесії Конгресу», яку, за його словами, він «коли-небудь бачив».

Висловивши подяку за те, що українці «повні рішучості ніколи не віддавати свою свободу Росії», Грем заявив, що «поразка путінської Росії в Україні відповідає інтересам національної безпеки Америки».

«Пробачити та забути всі воєнні злочини, вчинені Росією в Україні, означає руйнування верховенство закону, яким ми його знаємо, а дозволити Путіну успішно захопити територію суверенного сусіда − руйнує світовий порядок, яким ми його знаємо, − додав він. − Я пишаюся тим, що підтримую #Україну».

Грем наполягав на тому, що Україна «не просить американських солдатів вести бойові дії», а скоріше шукає «зброю та економічну допомогу, щоб вони могли залишатися у боротьбі». Насамкінець він заявив, що «перемога України − це наша перемога» і проголосив: «Боже, благослови Україну!».

Хілларі Клінтон

Колишній держсекретар Хілларі Клінтон, колишній сенатор США, перша леді та кандидат у президенти від Демократичної партії 2016 року, повторила похвалу Грема на адресу України у твіті, опублікованому в середу ввечері. «Зеленський провів свій народ і свою країну через 10 місяців війни з черчиллівською мужністю та рішучістю», − написала вона.

Використання Клінтон терміна «Churchillian» відноситься до колишнього прем’єр-міністра Великобританії Уїнстона Черчилля, який керував своєю країною під час Другої світової війни. Вона продовжила проводити паралелі між тим, що відбувається сьогодні в Україні, та звірствами Другої світової війни.

«Через 80 років після того, як Черчилль звернувся до Конгресу та Америки під час бліцу, наше послання зараз має бути таким самим, як і тоді: Ми з вами», − сказала вона.

Сенатор Джош Хоулі

У той час як більшість членів Конгресу були присутні на виступі Зеленського, Хоулі не був присутній. Чад Перграм із Fox News поділився заявою Хоулі, який пояснив, що він не був присутній на виступі, тому що «не хотів брати участь у фотосесії, вимагаючи більше грошей від уряду Сполучених Штатів, коли вони не надали нам жодного звіту про витрачені кошти».

Описуючи гроші американських платників податків, відправлені в Україну, як «чисті чеки», Хоулі стверджує, що «немає жодної підзвітності» та «ніякого нагляду».

«Наші європейські союзники продовжують набивати собі ціну. Ми витратили на Україну більше, ніж усі європейці разом узяті, і це на їхньому континенті», − сказав Хоулі.

Тулсі Габбард

Тулсі Габбард, яка представляла 2-й округ Конгресу Гаваїв як демократ у Палаті представників США протягом восьми років, після чого пішла у відставку, щоб балотуватися в президенти у 2020 році, а потім змінила свою партійну приналежність на незалежну, обговорила промову Зеленського в ефірі програми «Такер Карлсон сьогодні ввечері» в середу.

Колишній конгресмен схарактеризувала присутність Зеленського в Капітолії США як «прояв на наших очах величезної кількості лицемірства». Вона наголосила, що «вся зовнішня політика адміністрації Байдена здебільшого заснована на демократіях та автократіях» і бачить світ розділеним «між цими двома категоріями», а США зобов’язані «очолити рух за демократію, щоб перемогти автократію».

Габбард відкинула класифікацію України як «успішної демократії», а Зеленського − як «героя». У відповідь вона заявила, що «якщо подивитись на демократію Зеленського, то можна побачити відсутність свободи преси», тому що «він закрив усі ЗМІ, які ні він, ні його уряд не контролює».

Висловивши стурбованість тим, що «він закрив найбільшу українську церкву в країні», Габбард зачитала статтю, в якій стверджується, що український лідер «загрожував покарати будь-якого християнина, який поклоняється несхваленими способами».

Читайте також:

Представник Лорен Боеберт

Боеберт виступила з відеовідповіддю на виступ Зеленського у Твіттері. Вона визнала, що його мова ясно показала, що «народ України страждає, війна смертельна та жахлива, і різанина не припиняється».

«На жаль, сьогодні я не почула чіткого пояснення того, куди пішли перші 50 мільярдів доларів, які ми направили на підтримку їхніх зусиль. Поки Конгрес не отримає повного аудиту того, куди пішли наші гроші, я не підтримуватиму надання додаткових коштів на цю війну. Президент Зеленський працює, щоб захистити свою країну, свій кордон і свій народ. Я розумію. Мені б дуже хотілося, щоб наш головнокомандувач зробив те саме у себе вдома, забезпечив безпеку нашого південного кордону і захистив наш народ».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button