Християнські новини

30 вересня 1452 року Гуттенберг надрукував першу Біблію

30 вересня 1452 року в Майнці була надрукована перша в Європі книга. Нею стала Біблія Гуттенберга, повідомляє сайт газети «Слово про Слово» з посиланням на Християнський Мегапортал invictory.com. Біблію було надруковано на верстаті Йоганна Гуттенберга.

З даними Вікіпедії, книгодрукування було винайдено двічі – Китаї і в середньовічній Європі. В Китаї книгодрукування винайдено, по одних даних в 581 році нашої ери, а з китайських джерел – між 936 і 993 роками. Першим датованим друкованим текстом є китайська ксилографічна копія буддиської Алмазної сутри, видана в 868 році.

Геніальний винахід Гуттенберга полягав у тому, що він виготовляв з металу «рухомі» випуклі букви, вирізані в зворотному вигляді, набирав з них рядки і з допомогою спеціального пресу робив відтиски на папері.

В 1448 році Йоганн Гуттенберг взяв у борг 150 гульденів, напевно для започаткування книгодрукування. В 1450 році йому потрібно було ще 800 гульденів, за якими він звернувся до багатого купця Йоганна Фуста. До 1445 року борг Гуттенберга склав більше 2000 гульденів, яких він повернути не зміг. В результаті, типографія і книги дісталися Фусту і колишньому учню Гуттенберга Петеру Шефферу. Біблія Гуттенберга появилась не пізніше 1445 року, коли книгу згадав у своєму листуванні кардинал Пікколоміні.

Перед тим, як приступити до видання Біблії, Гуттенберг друкував невеликі видання: календарі, підручники латинської граматики, індульгенції. Можна сказати, що це була підготовча робота, тоді як 42-рядкова Біблія стала головною працею Гуттенберга.

Більше про Біблію:

Варто підкреслити, що загальний тираж Біблії за останні століття біля 8 мільярдів. Жодні інша книга у всі часи ніколи не видавалась у такій кількості.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button