УкраїнаХристиянські новини

26 квітня – Міжнародний День пам’яті про Чорнобильську катастрофу та 35-річчя цієї події

У 2016 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Також сьогодні 35-а річниця Чорнобильської катастрофи. Українці повинні завжди пам’ятати про жертви, які довелося понести внаслідок аварії на Чорнобильській атомній станції, і необхідно зробити все можливе, щоб історія ніколи не повторилася знову, заявив Голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Джерело: ukrinform.ua

Дмитро Разумков наголосив, що сьогодні виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Це аварія, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства.

За словами Голови ВР, аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат: спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження; позбавила домівок тисячі людей; забрала та покалічила людські невинні життя.

Чорнобильська катастрофа також показала, наскільки великою може бути людська самопожертва, підкреслив він.

Разумков заявив, що кожен із нас має вшанувати цей безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії.

Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін наголосив, що 26 квітня назавжди залишиться днем пам’яті та жалоби.

Міністерство закордонних справ України щиро вдячне міжнародним спільнотам за подолання наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

У міністерстві заявили, що аварія на ЧАЕС увійшла в історію не лише як найбільша ядерна катастрофа людства, але і символ великої брехні, що вбиває. Бо радянська влада мовчала або брехала про недосконалість конструкції станції, порушення технологій будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів і численні міні-катастрофи. СРСР замовчував і намагався приховати факт і масштаби аварії на Чорнобильській електростанції.

Трагедія на ЧАЕС фактично викрила злочинну суть радянської влади та наочно продемонструвала, яка відповідальність лежить на урядах країн за життя та здоров’я людей, за долю планети й до чого може призвести дезінформація або замовчування правди, зазначили у міністерстві.

Верховна Рада планує розглянути законодавчі ініціативи щодо збільшення соціального захисту постраждалим від Чорнобильської катастрофи, підкреслив Разумков.

Він зауважив, що виплати чорнобильцям можуть затримуватися через технічні проблеми «на місцях».

Довідка

Відомо, що на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Потім виникла пожежа.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії.

В результаті цієї катастрофи в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець 80-х років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб.

МЗС нагадала, що у 2000 році Україна остаточно закрила Чорнобильську АЕС.

Читайте також:

Нагадаємо, що в Україні 17 квітня 2021 року відзначали Всеукраїнський день довкілля, а 26 квітня поточного року – 35-і роковини Чорнобильської катастрофи. У зв’язку з цими датами Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до громадськості та влади. Релігійні діячі заявили, що зловживання природними дарами Всевишнього Творця і руйнування нашого спільного дому є соціально-екологічним гріхом. Важливо створити сучасну систему нагляду за станом природного довкілля, захищати його та вдосконалити екологічне законодавство і впровадження механізмів його виконання.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button