СвітХристиянські новини

Сьогодні в США відзначають день незалежності

У суботу, 4 липня, США відзначають свій 244-й день незалежності — саме цього дня було прийнято Декларацію незалежності американської держави від Великої Британії. Вітаємо США зі святом!
4 липня 1776 року тринадцять штатів східного узбережжя Америки проголосили незалежність від Британської імперії і перестали бути її колоніями. Декларацію Незалежності було одноголосно підтримано тринадцятьма штатами на конгресі в Філадельфії. Серед підписантів був майбутній президент США Томас Джефферсон.
Навіть після проголошення незалежності, протистояння з Британською імперією не припинялось аж до підписання Паризької угоди 1783 року, яка поклала край війні на користь незалежній Америці.
Перші святкування розпочались практично одразу після проголошення Декларації і відзначались публічними читаннями Декларації та військовими парадами.

Декларація незалежності

Декларація незалежності
2 липня Другий континентальний конгрес голосуванням підтримав резолюцію незалежності, яку запропонував до розгляду американський політик та учасник війни за Незалежність Генрі Лі.
Декларацію про незалежність підготував “Комітет п’яти” Континентального конгресу, який очолював майбутній третій президент США Томас Джефферсон. Окрім нього, до комітету входили Роджер Шерман, Бенджамін Франклін, Джон Адамс та Роберт Р. Лівінгстон. Після обговорення Конгрес вніс зміни до декларації – у її тексті колонії вперше дістали назву Сполучених Штатів Америки.
Цей Акт протягом століть залишається еталоном документу, що засвідчує прагнення до волі та справедливості. Вона подається як чудовий зразок старту для державотворення, проте вкрай рідко звертається увага на фундаменти самої Декларації, на принципи й світоглядну основу, без якої цей документ не міг бути підписаний. Декларація стала основоположним документом, що проголошував не бунтарство чи зневагу до влади, але суто християнські принципи для державотворення і права. Лише раз поглянувши на документ, можна зробити однозначний висновок: вона писалася християнами для християн.
Декларації про незалежність США понад дві сотні років. За цей час з 13 колоній постала наймогутніша держава світу. Однак її могутність, що побудована на християнських засадах, може бути втрачена, якщо цінності, проголошені в Декларації, перестануть бути засадничими в суспільстві. За останні 50 років в Сполучених Штатах відбулося чимало руйнівних соціальних зрушень, які вже багато років підривають американські засади державності та американські цінності. Спротив цим процесам є не просто забаганкою консервативних політиків, але обов’язком всіх громадян для збереження Сполучених Штатів Америки взірцем свободи, яким вони були від проголошення незалежності.

Джерела: nv.ua, unian.ua, c4u.org.ua

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button