СвітХристиянські новини

1202 нігерійських християн загинули за перші 6 місяців 2020 року

Згідно з оцінкою нігерійської групи громадянського суспільства в Нігерії протягом перших шести місяців 2020 року джихадистами та іншими радикалами вбито 1202 християнина. 
Оскільки правозахисні організації продовжують висловлювати занепокоєння з приводу геноциду, який триває в Нігерії, міжнародне товариство громадянських свобод та верховенства права опублікувало доповідь, у якій йдеться про те, що в період з січня по червень 2020 року було вбито не менше 1202 християн.
Intersociety, організація, яку очолює християнський криміналіст Емека Умеагбаласі вважає, що факти про які повідомляли ЗМІ, та міжнародні організації можуть розглядатися, як не повні, але вони свідчать про масштаби трагедії.
Доповідь повідомляє, що більшість вбивств здійснені мусульманами Фулані, які позбавили життя 812 осіб. 390 християн вбито радикальним ісламським угрупуванням Боко Харам.

“Тисячі людей, які вижили отримали поранення і залишилися калікам на все життя. Сотні християнських центрів, шкіл, приміщень для збору християн було знищено або спалено; так само знищені житлові будівлі, та присадибні ділянки, які належали християнам” – йдеться у доповіді.
Оскільки радикали Фулані в останні роки все частіше нападають на землеробські громади, ці напади урядом Нігерії розцінюються як багаторічні конфлікти між пастухами і землеробами в Африці. Але християни стверджують, що це відповідає дійсності, оскільки уряд не враховує, що конфлікт має релігійне підгрунтя.
“На сьогодні, усі райони на які здійснено напади є християнськими. Немає жодних свідчень, які б підтверджували загибель мусульман та захоплення їхніх земель, руйнування будинків та майна” – повідомляють в доповіді.
Разом з тим почастішали повідомлення про викрадення молодих дівчат і жінок, яких викрадають радикали по всій країні. Цих жінок використовують в якості сексуальних рабів, і насильно змушують перейти в іслам.
Нігерія займає 12 місце у списку найгірших країн для проживання християн у рейтингу Open Doors за 2020 рік.
Минулого року неурядова організація Jubilee Campaign консультувала Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, що стандарт для геноциду християн в Нігерії було досягнуто, і закликала провести розслідування.
У Вашингтоні, зростає тиск, щоб уряд США призначив спеціального посланника в Нігерії та регіоні Озера Чад, щоб розслідувати масові злочини, вчинені там. Державний департамент США помістив Нігерію до свого спеціального списку країн, які беруть участь або терплять жорстокі порушення свободи віросповідання.

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button