Новини культуриХристиянські новини

12 липня 1580 року вийшло повне видання Острозької Біблії

Острозька Біблія перше повне видання Біблії церковнослов’янською мовою. Видання вийшло у світ 12 липня 1580 року. Острозька Біблія належить до визначних зразків не тільки української, а й світової поліграфії 16 століття.

Джерело: ye.ua

В оформленні видання використовувалися традиційні для кириличних книг декоративні елементи: заставки, кінцівки, ініціали, численні композиції з виливних прикрас.

Інститут історії України підкреслив, що у виданні вміщено 81 заставку із 16-ти дощок, 70 кінцівок із 17-ти дощок, 1384 гравійовані ініціали.

На думку фахівців, Острозька Біблія була надрукована в кількості 1500–2000 примірників. У Національній бібліотеці України Вернадського зберігається 18 примірників Острозької Біблії.

Читайте також:

Нагадаємо, що у цьому році Острозькій Біблії виповнилося 440 років. До нашого часу дійшло майже 300 екземплярів цього видання.

Острозька Біблія стала канонічним текстом у Православній, а також і в Греко-Католицькій церкві України й Білорусії. Навіть московський цар Олексій Михайлович, яких хотів видати Біблію, вирішив перевидати саме Острозьку Біблію, виправивши деякі орфографічні помилки й змінивши українські наголоси на російські. Навіть передмову до цього видання Біблії склали на зразок Острозької, замінивши вислови «народ руський» на «народ всеросійський».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button