Новини археологіїХристиянські новини

Знайдено частину стіни Єрусалиму, яка встояла перед Вавилоном

В ході розкопок, які проводять в єрусалимському Місті Давида фахівці Управління старожитностей і товариство «Елад», був виявлений фрагмент оборонної стіни, що оточувала столицю стародавньої Юдеї в період Першого храму.

Джерело: newsru.co.il

«Стіни захистили місто від декількох спроб захоплення, поки не прийшли вавилоняни й не змогли взяти Єрусалим, пробивши в них пролом. Сліди знищення міста можна побачити завдяки археологічним дослідженням. Частина міста була зруйнована повністю, але стіни збереглися до нашого часу», – кажуть керівники розкопок Філіп Вокусавовіч і Джо Узіель.

Виявлений фрагмент знаходився на східному схилі, між частинами стіни, розкопаними в 60-і роки XX століття британською експедицією Кетлін Кеньон і ізраїльською експедицією Ігаля Шило. При цьому багато фахівців вважали, що ізольована «стіна Шило» не є частиною захисних споруд.

фрагмент оборонної стіни

Нова знахідка доводить, що ізольованою вона не була, і всі три ділянки – руїни міської стіни. А відновлення стіни, зруйнованої під час розкопок на початку XX століття, дозволяє поглянути на додаткову 30-метрову ділянку стіни, висота якої становила 2,5 метра, а товщина – 5 метрів.

Руйнування стіни й початок вавилонського полону описано в Книзі Царств: «І все військо Касдім, що (прийшло) зі старшим катом, зруйнувало стіни навколо Єрусалиму. І тих людей що залишилися, які залишалися ще в місті, і переметнулися до царя Бавельського, і що залишилася (в Юдеї) масу народу Невузарадан, старший кат, вигнав (з країни)».

Археологи відзначають, що під час штурму міста східна стіна залишилася цілою. Швидше за все, крутий схил в цій частині міста змусив вибрати для прориву іншу ділянку.

Читайте також:

Однак сліди руйнування Єрусалима були знайдені й тут. Раніше біля стіни було розкопано будівлю, в якій виявлені глеки з характерним для кінця епохи Першого храму візерунком, а також вавилонську печатку із зображенням богів Мардука і Нево.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button