Домашня » Блог Сергія Головіна » Зі скорботою і в поті чола

Зі скорботою і в поті чола

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Призначення людини – панувати над творінням (Буття 1:26). Але, послухавши змія, вона втратила свою владу над творінням, «адже хто кому підкоряється, той тому й раб» (2 Петра 2:19). В результаті диявол став «богом цього віку» (2 Коринтян 4: 4), що має «владу смерти» (Євреїв 2: 14,15). Причому, не Бог проклинає Своє творіння – прокляття землі стало результатом гріхопадіння людини: «проклята через тебе земля» (Буття 3:17).

Князь світу відпадає від Небесного Владики, а разом з ним відпадає й очолюване ним князівство. Творіння виявляється в рабстві тління: «Бо чекання створіння очікує з’явлення синів Божих, бо створіння покорилось марноті не добровільно, але через того, хто скорив його, в надії, що й саме створіння визволиться від неволі тління на волю слави синів Божих. Бо знаємо, що все створіння разом зідхає й разом мучиться аж досі» (Римлян 8: 19-22).

Творець попускає такий стан справ через дві причини:

1) Людина яка втратила досконалість потребує відповідне середовище проживання
2) Сатані («князю віку цього») не може бути ввірена влада над чим-небудь досконалим

Але наслідки гріхопадіння людини позначаються і на всьому людстві. По генеалогії книги Буття ми можемо відстежити скорочення терміну життя людини. Спочатку тривалість життя патріархів становила близько дев’ятисот років, але після потопу процеси старіння прискорюються, що призводить до експоненціального скорочення як тривалості життя, так і терміну дорослішання (віку народження первістка). Вже до часу Мойсея середня тривалість життя сягає сучасних значень:

«Молитва Мойсея, чоловіка Божого.
Дні літ наших у них сімдесят літ,
А при силах вісімдесят літ,
І гордощі їхні страждання й марнота,
Бо все швидко минає, і ми відлітаємо…» 
                                                                                             (Псалом 90: 1,10)

Розвиток медицини за останню сотню років значною мірою компенсує скорочення тривалості життя людей в розвинених країнах. Але процес триває. Його можна відстежити по прискоренню фізіологічного розвитку кожного наступного покоління в порівнянні з попереднім. Явище це прекрасно відомо сучасним фізіологам, педагогам і психологам і отримало назву «акселерація» (від латинського acceleratio, «прискорення»).

І все ж, як зазначає Мойсей, головна проблема навіть не те, що життя коротке, а те, що і з відведених нам років «найкраща пора їх — труд і хвороба» (Псалтир 89:10,): «До жінки промовив: Помножуючи, помножу терпіння твої та болі вагітности твоєї. Ти в муках родитимеш дітиІ до Адама сказав Він: … Ти в скорботі будеш їсти від неї всі дні свойого життя. Тернину й осот вона буде родити тобі, і ти будеш їсти траву польову. У поті свойого лиця ти їстимеш хліб, аж поки не вернешся в землю, бо з неї ти взятий. Бо ти порох, і до пороху вернешся» (Буття 3: 16-19).

Гріхопадіння не змінило призначення людини. Її, як і раніше, належить обробляти творіння, а також плодитися, розмножуватися і наповнювати землю. Але те, що з самого початку мало доставляти виключно задоволення, тепер буде пов’язане з труднощами й стражданням. Праця як і раніше буде приносити людині радість (горе тому, хто не отримує задоволення від своєї роботи!), Але тепер він буде пов’язаний зі скорботою і потом. Також і народження дітей залишиться найбільшою радістю, але буде пов’язане з болем і ризиком.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

ПРИДБАТИ КНИГУ: ЗА ОБРАЗОМ І ПОДОБОЮ

По образу і подобіЦя книга являє собою нарис біблійної антропології в світлі християнської апологетики. Розглядаючи в світлі Святого Письма питання, пов’язані з походженням, сутністю і призначенням людини, автор критично оцінює різні підходи, виділяє сильні і слабкі з його боку, допомагає читачеві розібратися – хто ми такі, чому ми існуємо, наскільки ми в змозі виконувати своє призначення, і що ми для цього повинні робити. Книга адресована широкому колу читачів.

Купити книгу

Попередня Стаття

YouTube зможе видаляти акаунти, на яких не заробляє гроші

Наступна Стаття

Передавання віри

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *