Мультимедія

Фізіологічні причини смерті Ісуса: погляд науковців

У цьому відео ми розглядаємо фізіологічні причини смерті Ісуса і що відчуває жертва розп’яття. Дослідження Арізонського Університету, США, Доктора Трумана Девіса.

Розп’яття було винайдено персами в 300 р. до н.е., і вдосконалене римлянами в 100 р. до н. е.

Це найболючіша смерть, з будь-коли винайдених людиною, термін «мука» тут актуальний, як ніколи.

Коліна Ісуса були зігнуті під кутом близько 45 градусів. Він був змушений нести власну вагу м’язами стегна, що не є анатомічно правильним положенням, яке можна зберігати більш ніж на кілька хвилин без судом в м’язах стегон і гомілки. Вся вага Ісуса тиснула на Його ноги з цвяхами, пробитими через них. Оскільки м’язи ніг Ісуса швидко втомлювалися, вага Його тіла повинна була бути перенесена на Його зап’ястя, рук і плечей.

Щоб видихнути, Ісус повинен був спертися на пробиті цвяхами ноги й підняти власне тіло, дозволивши грудній клітці рухатися вниз і всередину, щоб випустити повітря з легенів. Процес дихання викликав біль, змішану з абсолютним жахом задухи.

Через те, що Ісус не міг підтримувати адекватну вентиляцію легенів, Він знаходився в стані гіпервентиляції. Його рівень кисню в крові почав падати, у нього розвинулася гіпоксія. Крім того, через обмеження дихальних рухів рівень вуглекислого газу в крові (СО2) почав підвищуватися, це стан називається гіперкритичним. Зростання рівня СО2 змушував Його серце битися швидше, щоб збільшити приплив кисню і видалити СО2.

Ісус нічого не пив протягом 15 годин, починаючи з 6 години попереднього вечора.

Його артеріальний тиск був, ймовірно, близько 80/50. Він був в шоці першого ступеня, з гіповолемією (низький рівень крові), тахікардією (надмірно швидкий пульс), тахіпне (надмірно швидким диханням) і гіпергідрозом (надмірним потовиділенням).

Через наростальні фізіологічні потреби серця, Ісус, ймовірно, в кінцевому підсумку, отримав розрив серця. Його серце буквально розірвалося. Швидше за все, це стало причиною Його смерті.

Читайте також:

Щоб уповільнити процес смерті, солдати встановили на Хрест невеликий дерев’яний уступ, який дозволив би Ісусові «привілейовано» нести свою вагу на хресті. Без цього на хресті могли вмирати до дев’яти днів.

Коли римляни хотіли прискорити смерть, вони просто ламали ноги жертвам, змусивши жертву задихнутися за лічені хвилини.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button