Блог Сергія Головіна

Звідки я з’явився?

Віра в Бога надає набагато більш надійне підгрунтя для формування гармонійного і всеосяжного світогляду, ніж атеїзм. Адже наш світогляд зовсім не обмежується тільки лише раціональним або тільки лише науковим методами пізнання. Навпаки, і весь хід наших міркувань, і то, як ми тлумачимо наукові фати, залежить від наших світоглядних упереджень.

По суті, зміст поняття «світогляд» зводиться до релігійних за своєю природою (тобто заснованим виключно на вірі) відповідям на чотири фундаментальні питання: «Хто я?», «Звідки я з’явився?», «Навіщо я тут?» і «Що зі мною буде потім?». Причому, питання «Звідки я з’явився?» – найбільш основоположне серед них. Те, хто ми, навіщо ми тут, і куди нам слід йти, залежить від того, звідки ми, і як ми тут опинилися. Наше призначення визначається нашим походженням.

«Звідки я з’явився?» – найперше філософське питання, яке ставить дитина, починаючи усвідомлювати ефемерність власного буття. Захоплені зненацька батьки або впадають в невиразні просторікування про лелек і капусту, або завалюють перелякану дитину медичною літературою. Дитина ж намагається осягнути свою суть, свою роль, свої права і обгрунтованість своїх надій в цьому світі.

Якщо все в цьому світі, і ми в тому числі – породження випадковості, то безглуздо говорити про будь-які закони і правила, як в природі, так і в стосунках між людьми. І якщо ми походимо від мавп, то з якого дива діти повинні слухати батьків або вчителів, які стоять на цілу щабель ближче до мавпи? Але якщо ми в цьому світі не випадково, і наше існування пов’язане з певним задумом, то, погодьтеся, краще б нам цей задум знати.

Читайте також:

Біблійний підхід дозволяє побудувати найбільш узгоджену картину світу. Про це свідчать практично всі, хто довгий час шукав справжню підставу для свого світогляду поза богослов’ям, і, врешті-решт, знайшов істину саме в Бозі.

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!