Притчі

Перукар і мудрець – притча

Один чоловік прийшов до перукаря. Як відомо, перукарі полюбляють поговорити і поміркувати про життя. І цей перукар не був винятком.
– Бога немає, – говорив він клієнту впевненим тоном. – Подивися навколо, скільки бідних і нещасних людей. Страждання і війни, грабунки і депресії… Де Бог? Звичайно ж, Його немає…
Але відвідувач був хорошим мудрецем, тому не сперечався, а думав. Він думав увесь час, поки сидів у кріслі маленької цирульні. І розумів, що не зможе зараз пояснити цьому перукарю велич Божого задуму. Перукар закінчив роботу, і мудрець вийшов на вулицю. Це була бідна вуличка, на ній валялося сміття. Назустріч мудрецю йшов страшний чоловік – бідний, жахливо зарослий, брудний, з величезною бородою і скуйовдженим волоссям. До нього залишилося метрів зо тридцять, він крокував назустріч мудрецю, який щойно вийшов з перукарні. Мудрець швидко повернувся в цирульню і сказав перукарю, який сидів з цигаркою і чашкою кави:
– Перукарів не існує! Я зараз тобі це доведу.
Перукар подумав, що той зійшов з глузду. Мудрець взяв перукаря за руку і вивів на вулицю. Він показав на бродягу, який вже був дуже близько.
– Подивися на цього чоловіка! Якби на світі були перукарі, то чи ходили б по вулицях такі нестрижені люди?
Перукар здивовано поглянув на мудреця і відповів:
– Та ж він до мене не приходить! Я ж не буду за ним бігати. Я сиджу і чекаю, поки люди прийдуть до мене.
Мудрець промовив:
– Чули твої вуха, що язик промовив? Бог, звичайно ж, є. Але у світі є зло і страждання, тому, що люди до Нього не приходять!

Більше про те чи Бог є, чи Бога немає:

Вони самі обирають те життя, яким живуть, а потім звинувачують Бога у своїх стражданнях, або запитують Його:
– За що?
Відповідь одна: люди роблять свої вчинки і отримують той результат, на який заслуговують.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button