Політика

Запровадження гендерної ідеології? Верховна Рада України ратифікувала Стамбульську конвенцію

20 червня Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію або Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

259 народних депутатів проголосували «За», 4 – проти (за іншими даними 8), а 25 – утрималися.

За словами християнина, журналіста та голови громадського руху «Всі разом!» Руслана Кухарчука, попри запобігання насильству, існують і погані наслідки Стамбульської конвенції.

Документ дає визначення «гендеру» – «соціально закріплені ролі». Раніше в українському законодавстві «гендер» не мав чіткого визначення і завжди вживався як синонім слова «стать».

Також конвенція запроваджує навчальні програми у школах для подолання так званих «гендерних стереотипів». Фактично для приниження чоловічності в хлопчиках і жіночності в дівчатах.

При цьому, повідомляє Руслан, СК не легалізує т. з. одностатеві партнерства та «шлюби», і ніяк до цього не зобов’язує.

Журналіст наголошує, що Стамбульська конвенція в Україні буде денонсована, бо добро завжди перемагає зло.

Зазначається, що Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства є міжнародною угодою, яка Україна уперше підписана у 2011 році, але не ратифікувала.

Це перший подібний документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти й стерилізацію.

Раніше повідомлялося, що деякі держави-члени ЄС непублічно озвучували, що ратифікація Стамбульської конвенції є передумовою затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі.

Однак християнська спільнота виступає проти запровадження Стамбульської конвенції, яка несе гендерну ідеологію і загрозу традиції здорової сім’ї.

Як зазначала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, найбільший ризик Стамбульської конвенції – це загрози для безпеки України, пов’язані з запровадженням гендерної ідеології, яка насправді далека від практичного розв’язання проблем рівності прав жінок і чоловіків.

На переконання релігійних діячів, відповідний документ запровадив поняття «гендер» як ідеологічну концепцію самоідентифікації людини (ст. 3). Це неприйнятно, оскільки ігнорування існування біологічних статей, які характеризують жінок чи чоловіків, та обов’язок навчати дітей нестереотипним гендерним ролям (стаття 14 Конвенції) може спотворити гендерну ідентичність молодого покоління та сприяти одностатевим зв’язкам. Також сприяти поширенню гендерної дисфорії у дітей та молоді.

До того ж Україна вже має закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Всеукраїнська Рада Церков вважає, що натомість потрібно було вдосконалювати відповідне національне законодавство України, як це роблять інші країни, які відмовилися від ратифікації Стамбульської конвенції.

Рада Церков України наголосила, що відповідна Конвенція може призвести до ескалації напруженості та розколу українського суспільства.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button