Освіта

Замість ЄААА буде, ймовірно, нова асоціація євангельських навчальних закладів, але без України

Після того, як Євро-Азійська Акредитаційна Асоціація (ЄААА) 11 травня 2022 року припинила існування, представники євангельських навчальних закладів вирішили зібратися разом у Казахстані, щоб домовитися про створення нової регіональної асоціації. Але в новій структурі вже не буде України.

Джерело: inlight.news з посиланням на Facebook Олексія Маркевича

Раніше повідомлялося, що ректор Московського теологічного інституту Сергій Ястржембський пояснив, чому ЄААА припинила своє існування. За його словами, «зміни у національних освітніх процесах та сучасні виклики давно підводили до реформування самої асоціації, щоб більший розвиток був на національному та субрегіональному рівні. Криза в асоціації йшла вже кілька років, а нинішні трагічні події [ред. російсько-українська війна] поставили крапку у цьому питанні».

А вже з 6 по 8 липня 2022 року на базі Алматинської біблійної інституції відбулася консультаційна зустріч представників 18 євангельських навчальних закладів з Республіки Білорусь, Казахстану, Киргизстану, Росії, Узбекистану. Присутні обговорили можливість спільної діяльності та співпраці учасників після припинення існування Євро-Азійської акредитаційної асоціації (ЄААА). Учасники зустрічі висловили зацікавленість у збереженні цінностей та розвитку накопиченого досвіду ЄААА.

Ексголова та один із засновників цієї організації Сергій Санніков дистанційно представив доповідь про історію та принципи діяльності ЄААА. Також дистанційно було проведено консультації з директором Міжнародної ради з євангельської теологічної освіти (ICETE) Майклом Ортизом, представниками Європейської ради з теологічної освіти (ECTE) Марвіном Охенхамом та Кармен Крауз.

Учасники під час зустрічі молилися за всі навчальні заклади, особливо за постраждалих від воєнних дій в Україні та якнайшвидший наступ справедливого миру, а також про мир та згоду в Центральній Азії.

Представники євангельських навчальних закладів одностайно погодилися на необхідність створення нової регіональної асоціації навчальних закладів. Однак в цій структурі вже не буде України.

Схожі статті

За результатами зустрічі було прийнято Декларацію про наміри та Дорожню карту зі створення асоціації як субрегіональної спільноти, яка зможе продовжити служіння ЄААА у новому форматі, а також дозволить інтегрувати її до міжнародної сім’ї євангельської освіти (ICETE).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button