Аналітика

Самогубство: перша неприродна причина смерті, яка вражає переважно чоловіків

Запобігання самогубствам стає предметом розмов в останні роки. 10 вересня відзначався Всесвітній день запобігання самогубствам.

Джерело: evangelicalfocus.com

1 зі 100 смертей у всьому світі

За оцінками Міжнародної асоціації із запобігання самогубствам, щороку близько 700 000 людей позбавляють себе життя. Кожна сота смерть у світі є результатом самогубства.

58 % смертей внаслідок самогубств відбувається у віці до 50 років. Людина, яка страждає на депресію, має у 20 разів більше шансів померти внаслідок самогубства.

«На кожне самогубство припадає, ймовірно, двадцять інших людей, які роблять спробу самогубства, і набагато більше людей мають серйозні думки про самогубство. Мільйони людей страждають від сильного горя або іншим чином сильно страждають від суїцидальної поведінки», – зазначає ВООЗ.

Проблема серед чоловіків і молодих жінок

Спроби самогубств продовжують залишатися проблемою переважно серед чоловіків, кількість смертей яких більш ніж удвічі перевищує кількість смертей жінок. Той факт, що самогубство є табуйованою темою в багатьох суспільствах, ускладнює створення ресурсів, які змінюють ситуацію.

Навпаки, саме жінки найбільше хвилюють експертів, коли вони дивляться на молоде покоління. Типовим є профіль жінки, яка намагається покінчити життя самогубством через передозування ліків.

Самогубство в Європі

Країною з найвищим рівнем самогубств у Європі є Литва, 26,1 на 100 000 у 2019 році. Далі йде Росія з 26,1 на 100 000, за нею йдуть інші країни Східної Європи: Україна, Чорногорія, Білорусь, Латвія та Словенія.

У західноєвропейських країнах Бельгія має гірший середній показник, ніж інші (18,3), а в скандинавських країнах – Фінляндія (15,3).

Дані, опубліковані організацією Samaritans у Великій Британії, свідчать, що у 2021 році в Англії було зареєстровано 5219 самогубств (на 307 більше, ніж у 2020 році, коли спостерігалося зменшення). Рівень самогубств серед чоловіків становив 15,5 на 100 000 порівняно з рівнем самогубств серед жінок 5,5 на 100 000.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button