Світ

Великобританія: За останні 10 років закрили понад 2000 церков

Згідно з дослідженням The Brierley Research Consultancy, «кількість церков, відкритих і використовуваних для богослужінь у Великобританії, за останні десять років зменшилася з приблизно 42 000 до 39 800».

Джерело: evangelicalfocus.com

Дослідження є частиною кампанії The National Churches Trust, яка показує, як церкви продавались і продаються, зносяться або перетворюються на житло.

National Churches Trust пояснює: «обмеження COVID-19, що призвели до скорочення фінансування та меншої кількості віруючих, затьмарили майбутнє для багатьох із церков […], закриття було особливо гострим у деяких районах міста».

«Це ганьба, бо саме там вони найбільше потрібні. Вони є серцем сіл і міст. Але вони також часто є єдиними місцями, які відкриті в деяких громадах, де зникли сільський паб, магазин і бібліотека», – сказала Клер Волкер, генеральний директор Trust, британській газеті The Telegraph.

Дефіцит фінансування

Ще одним ключовим фактором, що призводить до закриття, «є дефіцит фінансування для підтримки церков у належному стані. Останні цифри показують, що Англіканська церква повинна буде знайти 1 мільярд фунтів стерлінгів для фінансування ремонту своїх 16 000 парафіяльних церков протягом наступних п’яти років».

«Урядовий фонд культурного відновлення нещодавно надав 12 мільйонів фунтів стерлінгів на допомогу культовим спорудам в Англії, але понад 900 церков у реєстрі «Спадщина під загрозою» в історичній Англії потребують додаткової фінансової допомоги», – зазначає Trust.

Клер Уокер, генеральний директор Trust зазначає:

«Церковні будівлі є унікальним національним надбанням. Було б величезною помилкою дозволити їм занепадати, коли вони щороку забезпечують Великобританії економічну та соціальну цінність приблизно на 55 мільярдів фунтів стерлінгів».

«Церкви залишаються важливою та улюбленою частиною історії Великобританії»

Попри цифри, кампанія Trust підкреслює: «Надія є. Все більше церков пристосовуються до сучасного світу та потреб своїх громад».

«Церкви залишаються важливою і улюбленою частиною історії та спадщини Великобританії, і ми не можемо дозволити їм занепасти та не використовувати їх», – додають вони.

Ось чому кампанія заохочує християн «спиратися на це і заохочувати людей будь-якого походження знайти надію та значущість у своїх місцевих церквах».

Опитування «Майбутнє церков Великобританії»

У рамках своєї кампанії Фонд розпочав опитування під назвою «Майбутнє церков Великобританії», яке має на меті «надати кожному можливість висловитися про те, як деякі з найважливіших місцевих будівель у Великобританії можна зберегти для майбутніх поколінь».

«Церковні будівлі належать усім нам, і тому ми починаємо національні дебати про їхнє майбутнє. Незалежно від того, чи є ви регулярним відвідувачем церкви, любителем спадщини чи недавно були в церкві, щоб зробити свою вакцинацію від COVID, будь ласка, візьміть участь і скажіть нам, що ви думаєте», – сказав Волкер.

Англія: понад 350 церков під загрозою закриття протягом наступних п’яти років

На додаток до дослідження Трасту, церковні комісари, які керують інвестиціями Церкви, нещодавно опублікували звіт, який показує, що понад 350 будівель церков Англії можуть опинитися під загрозою протягом наступних двох-п’яти років.

Читайте також:

За 10 років в Канаді може закритися 9 000 церков
Благодійна організація National Trust for Canada, яка поставила перед собою завдання боротися за збереження історично важливих для країни будівель, попереджає: протягом наступних десяти років буде…

 

Вони попросили єпархії оцінити кількість закриттів, які єпархія може здійснити за період від двох до п’яти років. Було встановлено, що 12 єпархій розглядали можливість закриття до п’яти церков, дев’ять планували від шести до дванадцяти, а п’ять − до 40 церков протягом наступних двох-п’яти років.

Однак Церква Англії зазначила, що це «найгірший сценарій, заснований на вказівках, які нам надали» і «закриття є повільним процесом, і часто єпархії не закривають стільки, скільки планувалося».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button