Новини суспільстваСвіт

YouTube заблокував канал про шахи через «расистську фразу» «чорні проти білих»

Адміністрація YouTube заблокувала канал хорватського шахіста Антоніо Радича за «шкідливий і небезпечний» контент. Автор каналу сказав фразу «чорні проти білих», говорячи про шахи, але адміни YouTube сприйняли ці слова, як расистські. Повідомляє ukrinform.ua з посиланням на independent.co.uk.

На шаховому YouTube-каналі у Радича (під псевдонімом Agadmator) понад 1 млн підписників.

Ще у червні 2020 року його контент заблокували під час шахового турніру з гросмейстером Хікару Накамурою. Автор каналу вважає, що його заблокували через те, що він сказав фразу «чорні проти білих», говорячи про шахи. Проте адміни YouTube сприйняли ці слова, як расистські.

Через добу канал Радича розблокували.

При цьому адміністрація відеохостингу YouTube не представила пояснень блокування.

Важливий факт, що модерацією YouTube займаються не тільки самі працівники компанії, а й штучний інтелект, який може невірно інтерпретувати коментарі, якщо його не навчити правильно розуміти контекст.

Комп’ютерні фахівці з Університету Карнегі-Меллона провели дослідження. Вони проаналізували реакцію штучного інтелекту на 680 тис. коментарів з 5 шахових YouTube-каналів.

Було виявлено, що 82 % тих слів, які штучний інтелект класифікував як мову ворожнечі, були неправильно тлумачені через вживання таких слів, як «чорний», «білий», «атака» та «загроза». Саме ці слова зазвичай використовуються в шаховій мові.

Читайте також:

Нагадаємо, що адміністратори YouTube усунули зі свого відеохостингу канал «Life Site News», який є найбільшим у світі пролайф-сайтом.

За словами журналістів каналу, ЗМІ не раз цензурували репортажі або коментарі.

Як кажуть журналісти «Life Site News», це вже справжня війна, що має на меті знищення всіх консервативних голосів – зокрема християн, які сповідують традиційні цінності.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button