Світ

Християни самоцензурують свої переконання через світську нетерпимість: дані дослідження

Християни в Європі та Південній Америці не використовують право на свободу віросповідання та не говорять про свої переконання через світську нетерпимість. Про це свідчать результати дослідження.

Джерело: invictory

«Секулярна нетерпимість стримує християн, що безпосередньо впливає на їхню здатність вільно виражати свою віру в суспільстві та веде до різних форм самоцензури», — йдеться у доповіді «Сприйняття самоцензури: підтвердження та розуміння “Заспокійливого ефекту”», який включає тематичні дослідження з Франції, Німеччини, Колумбії та Мексики.

У дослідженні, складеному Комітетом з проблем нетерпимості та дискримінації щодо християн у Європі, Комітетом свободи віросповідання в Латинській Америці та Міжнародним інститутом свободи віросповідання, йдеться, що деякі християни побоюються судового розгляду або кримінального переслідування за звинуваченням у дискримінації, тоді як інші бояться дисциплінарних стягнень на роботі чи в інших місцях.

«Більшість віруючих вважає за краще мовчати про свою віру або свою думку з питань, пов’язаних з життям, шлюбом і сім’єю, тому що вони були свідками санкцій або судових переслідувань, яких зазнавали колеги або однолітки», — зазначили аналітики.

Автори доповіді додали, що збільшення незначних протестів, санкцій або переслідувань створили середовище, в якому християни не почуваються комфортно, щоб жити або ділитися своєю вірою. Крім того, в дослідженні наголошується, що такі форми цензури не лише обмежують сповідування віри людьми або їхнє право на вираження своїх переконань, але ці порушення можуть призвести до зникнення релігії.

Виконавчий директор Комітету з проблем нетерпимості та дискримінації щодо християн у Європі Мадлен Ензельбергер сказала, що дослідження порушує закономірне питання: як можливо у зрілому, ліберально-демократичному суспільстві, яке виступає за терпимість, різноманітність, інклюзивне та відкрите спілкування, бояться вільно говорити?

Автори доповіді зазначили, що багато опитаних у рамках дослідження християни не усвідомлювали, що наражаються на самоцензуру. У деяких випадках вони піддавалися самоцензурі настільки, що тепер «перестають бачити в цьому проблему».

Як один зі своїх висновків дослідження зазначає, що Церква дозволила собі піддаватися самоцензурі, християнські лідери мають більше свободи для самовираження, але не завжди цим користуються. Щоб виправити це, автори пропонують підвищити релігійну грамотність політиків, державних службовців (включаючи поліцію) та суддів.

Читайте також:

«Ми бачили, що високий рівень релігійної неграмотності призводить до нерозуміння того, як релігія формує поведінку в різних сферах суспільства і яка законна роль релігії в суспільному надбанні. Отже, неграмотність може бути причиною практичної нетерпимості стосовно християн», — зазначено у доповіді.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button