СвітХристиянські новини

У Facebook розширюють цензуру до публікацій щодо вакцинації проти COVID-19

Facebook заявив, що розширює цензуру до публікацій, які, на думку соцмережі, просувають «теорії змови» щодо вакцин COVID-19. Повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на christianpost.com.

У своєму оголошенні Facebook заявив, що оновлює зусилля щодо видалення публікацій на сайті та в Instagram, які були позначені ними як неправдиві.

«… ми розширюємо наші зусилля щодо усунення помилкових заяв у Facebook та Instagram щодо вакцин COVID-19…» – заявила компанія у соціальних мережах. – Сьогодні, після консультацій з провідними організаціями охорони здоров’я, що включає Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ), ми розширюємо перелік неправдивих заяв, які будемо вилучати, зокрема спростовані твердження щодо COVID-19 та вакцин».

Твердження щодо вакцини, які Facebook назвав неправдивими, включають такі: «COVID-19 створений людиною або виготовлений», «Вакцини не ефективні для запобігання хворобі, від якої повинні захищати», «Захворювання безпечніше, ніж отримання вакцини» та «Вакцини токсичні, небезпечні або викликають аутизм».

Facebook пояснив, що застосування такої політики розпочнеться негайно, з відкритістю до повного видалення облікових записів, груп та сторінок, які «неодноразово діляться цими розвінчаними твердженнями».

Вони також змінюють результати своїх пошукових систем у Facebook та Instagram, щоб ресурси, які вважаються «релевантними», «експертними» та «авторитетними», набували пріоритету, і було «важче знайти облікові записи …, що перешкоджають вакцинації».

Деякі критики, серед яких репортер і соціолог Зейнеп Туфекчі, стверджують, що розширена цензура може ненавмисно видалити пости щодо справжніх дослідженнь про COVID-19.

«Тоді їм доведеться видалити більшість порад охорони здоров’я, що включає CDC, ВООЗ та великі газети, за перші шість місяців пандемії», – сказав Туфекчі у Twitter.

На початку пандемії COVID-19 доктор Ентоні Фауці, ВООЗ та CDC, не рекомендували використовувати маски, а Facebook видаляв дописи, які передбачали, що люди повинні носити маски.

Читайте також:

У 2019 році, до початку пандемії, Facebook оголосив, що прагне зменшити вплив публікацій проти вакцинації на своїй платформі в соціальних мережах.

«Ми зменшимо рейтинг груп та сторінок, які поширюють дезінформацію про щеплення у стрічці новин та пошуку. Ці групи та сторінки не будуть включені в рекомендації чи прогнози під час введення тексту в пошуку», – заявив натомість Facebook.

«Коли ми знайдемо оголошення, що містять дезінформацію про щеплення, ми відхилимо їх. Ми також вилучили відповідні варіанти націлювання, такі як “суперечки щодо вакцин”. Що стосується рекламних облікових записів, які продовжують порушувати нашу політику, ми можемо вжити подальших заходів, наприклад, заблокувати рекламний аккаунт», – повідомив Facebook.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button