війна

Правила для перевірки й поширення інформації під час війни

Особливо зараз, разом зі збройним конфліктом в Україні, йде інформаційна війна. Держава-агресор доносить фейки та гнітючу пропаганду, аби завдати краху українцям та маніпулятивно змусити їх повірити брехливій чи напівправдивій інформації. Тому Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України та Генштаб Збройних сил України закликають цивільне населення, лідерів громадської думки та журналістів дотримуватися правил перевірки/поширення інформації.

Джерело: Viber «Країна_інфо»

Автори повідомлення наголошують, що необхідно:

  • верифікувати інформацію через офіційні відомства перед тим, як у неї повірити та її поширити;
  • не поширювати матеріали від «особистих джерел», що стосуються подій на фронті;
  • утримуватися від публічних оцінок бойових дій, логістики тощо, адже тільки вище воєнне керівництво має повну інформацію з поля бою та може робити правдиві прогнози;
  • довіряти лише офіційним джерелам.

Також, як наголошують ЦПД при РНБО України та Генштаб ЗСУ, важливо пам’ятати, що ті люди, які поширюють неперевірені матеріали, допомагають ворогу деморалізувати українських захисників та сіяти паніку серед цивільного населення.

Нагадаємо, що згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Громадянської мережі ОПОРА, найпопулярнішим джерелом інформації для українців у повномасштабній війні є соціальні мережі. Водночас українці довіряють найбільше телебаченню. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button