Актуальне

Яке значення мали ангели на Різдво?

Народження Христа — це прекрасна історія Божої благодаті, щедрості та смирення. Він народився в скромних обставинах від молодої дівчини без грошей і статусу. Вона була звичайною дівчиною, в якій багато людей могли б побачити себе. Однак ангели приходять прямо з небес у величі та силі. Ми не можемо побачити в них себе, але ангели важливі для нашого розуміння Різдва.

Ангели підтвердили значення Христа

Ангел оголосив пастухам пророчу звістку:

«Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь. А ось вам ознака: Дитину сповиту ви знайдете, що в яслах лежатиме» (Лк. 2:11-12).

Це повідомлення було підкріплено попереднім пророцтвом, а також справжнім фактом, який пастухи підтвердили незабаром після зустрічі з ангелами.

«Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім’я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічности, Князь миру» (Ісая 9:6).

Це було старозавітне пророцтво, яке передрікало, що Цар царів народиться, а не прибуде прямо з неба, як це зробив цей ангел. Пастухи «поспішно пішли й знайшли Марію, Йосипа та Немовля, що лежало в яслах» (Луки 2:16).

Схожі статті

Коли вони прибули, ці чоловіки поділилися тим, що почули від ангелів. Роль пастухів у тому, що ми зараз називаємо «Різдвом», є прикладом того, як Біблія підтверджує себе й очікує, що віруючі шукатимуть доказів у тексті. Воно повинно витримувати сувору перевірку, і це так.

Повідомлення було радісним

Ангели «часто доносили Божі послання», — пише Вейн Грудем, і це було святкове послання: «Не бійтеся, бо ось я приношу вам добру новину про велику радість, яка буде для всіх людей». Невдовзі єдиного ангела супроводжувало безліч ангелів, усі вони прославляли Бога.

Чому ангел каже: «Не бійся?» Тому що, по-перше, послання від Бога може бути попередженням. Це могло означати, що наближається суд. Один дослідник Біблії зазначає, що «ангел-руйнівник — небесний посланець, який приніс знищення — був […] посланий Богом, щоб судити ізраїльтян за гріх Давида».

Наприклад, ангелів було послано «виконати деякі Божі вироки, навівши кару на Ізраїль» (Грудем). Іншими словами, не було зрозуміло, що ця небесна особа принесе добру новину.

По-друге, ангел був би оточений таким світлом, яке сяяло на обличчі Мойсея. Ізраїльський народ не міг прямо дивитися на Мойсея після того, як він отримав десять заповідей від Господа.

У книзі Луки «слава Господня осяяла» пастухів (в. 9). Не дивно, що пастухи були «сповнені великого страху» (в. 9).

Перші слова, які сказав цей ангел, були словами втіхи, як перехід, який порушує Боже мовчання у світі, втомленому власним гріхом і боячись, що Бог покинув їх.

Небо нарешті заговорило, принісши гарні новини. Марія, Йосип, Єлизавета та Захарій знали, що мовчання Бога закінчилося, але не решта Ізраїлю.

Явлення ангела сповіщало мир від Бога

Ангел наблизився до пастухів, сигналізуючи про те, що Бог особистий і піклується про найбідніших людей.

Переклади відрізняються щодо того,  наскільки близько вони були: говорять, що ангел «явився їм» (вірш 9);  використовують фразу «стояв перед ними» або «стояв за них».

В оригінальній грецькій мові дієслово було ephistémi,  що означає «насаджувати, встановлювати, стояти на, бути присутнім». У всякому разі, Бог наблизився до найнижчих людей через своїх грізних посланців.

Бідні справді були благословенні стати вісниками доброї новини самі по собі. В одному коментарі підкреслюється той факт, що ангел «стояв на землі поруч з ними, а не ширяв над ними в небі, як його зазвичай зображують. Те, що він стояв на землі, свідчить про повніше спілкування та співчуття людям».

Знову ж таки, грецьке дієслово, перекладене тут як «стояв», насправді може означати «нападав», але навіть це означає, що ангел спустився згори, а не просто ширяв.

Спільність з Богом – це відновлені стосунки з Ним через Христа, близькість з Отцем. Мир (eiréné) — це не просто кінець війни; мир — це «спокій, відпочинок», а також «цілісність, тобто коли всі суттєві частини з’єднані разом; […] (Божий дар цілісності)».

З обіцянкою миру через Його Сина (в. 14) також прийшла надія на відновлення та єдність з Батьком. Пославши свого посланця стати посеред них, заявивши, що він справді зійшов, щоб бути з ними тілом, він зробив цю обіцянку відчутною.

Ангели створили правильну хвалу

Якщо будь-яка людина є величною, красивою, добре структурованою та елегантною, то ангел значно більше. Небесне воїнство було створінням світла, і, як показує реакція пастухів, вони були страшенно величними.

Уейн Грудем зауважує, що «ангелів називають «сильними, які виконують слово Його» (Псалом 103:20). У Євангелії від Матвія 28:3 сказано, що явище ангела біля порожньої гробниці Христа було «як блискавка, а одежа його біла, як сніг».

Однак ангели, які прийшли сповістити про народження Христа, служили Богові з радістю, а не з гордістю. «Ангели показують нам, як виглядає досконалий послух […]. Ангели також є зразком поклоніння» (Грудем).

«І ось раптом з’явилася з Анголом сила велика небесного війська, що Бога хвалили й казали: Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!» (Лк. 2:13-14).

Вони щедро, смиренно й радісно ділилися доброю новиною з простими пастирями.

Ангели упокорилися перед Богом, який прийшов у вигляді безпорадного немовляти: чого це вчить тих, хто вважає, що поклоніння призначене для слабких? Луки 2:13 говорить про те, що насправді тисячі ангелів поклонялися немовляті Ісусу.

Вони продовжують поклонятися Христу і сьогодні. У Луки 2:13 по-різному йдеться про «воїнство» або «множину» ангелів, які поклонялися Еммануїлу, переклад грецького слова pléthos, що означає «велика кількість».

Ми не знаємо, скільки ангелів з’явилося, щоб проголошувати Божу славу, але ця сцена була сильною, незабутньою та мотивуючою. Пастухи відвели свої отари до ясел Ісуса і розповіли про те, що вони побачили.

Вони повинні були піти і поклонитися; ангели подали приклад, який ці люди не могли відмовитися наслідувати, і приклад, який християни закликають почути в сьогоднішньому зайнятому світі, настільки далекому від реальної події.

Ангели не припинили співати хвалу Ісусу, і ми теж не повинні. «І спокою не мають вони день і ніч, промовляючи: Свят, свят, свят Господь, Бог Вседержитель, що Він був, і що є, і що має прийти!» (Об’явлення 4:8).

Читайте також:

Ангельське послання сьогодні

Як ми маємо ділитися Доброю Новиною про порятунок через Христа? Боже послання для всіх, але тих, кого ігнорують і маргіналізованих, легко не помітити, і іноді вони ховаються від неприйняття, відрази та образи.

Бідні не звикли до розмов, до доброти, до того, щоб бути «першими». Ангели донесли свою звістку до «найменших» (Матвія 25:40), і це була сповнена радості звістка.

Християни не є ангельськими, могутніми, грізними посланцями небес, але віруючим все одно наказано наслідувати приклад ангелів. «Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі» (Матвія 5:16).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
christianity.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button